Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 26 Apr 2024, 00:12

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2
Autor Správa
PoslaťNapísal: 27 Máj 2013, 15:05 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 04 Júl 2010, 21:08
Príspevky: 484
Bydlisko: NMn/V
Diiik nato za odpoved. Veru mas asi pravdu s toho co pises staci aj verzia M-1 a displej nemusi byt odnimatelny. Vo svojej podstate je super ak by fungoval ten automaticky prenos z combra do pc. Bolo by fajn, keby to dokazalo zapisovat kazdy shot a potom uz to len skopnut do excelu a urobit vyhodnotenie je otazkou minuty :super: dik za radu

_________________
Weihrauch HW100S .177 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 8.5-25x42
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Slavia 620 r.v. 1973


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Máj 2013, 15:11 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Po zistení že pri neúplnom otvorení chrona m1 bol rozdiel v meraní takmer 20 m/s som skúšal merať z rôznych vzdialeností a polôh. Pri zmene vzdialenosti ústia od hradiel až do cca 1 m som rozdiel nespozoroval ani pri posune ústia vyššie alebo nižšie k čidlám.
No pri naklonení chrona ukazovalo iné hodnoty podla naklonenia. Rozdiel bol cca 4 - 5 m/s.
Predpokladám že to bolo zmenou svetelných podmienok.
Takže podla mňa porovnávať dve chroná bude lepšie ak budú za sebou.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 27 Máj 2013, 20:53 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Blue_L píše:
Pekneeee porovnanie. Takze ak si dvaja naladia svoje fukadla na 15J tak pri zmene chrona alebo combra budu vysledky ine a tym padom bude jeden diskvalifikovany... Ta tolerancia by mala byt si myslim.
Ja by som to až tak tragicky nevidel. Väčší vplyv na výsledok ako nepresnosť meradla majú iné faktory. Mám M1 a naladil som si Vo 210m/s. Podobná hodnota mi býva nameraná aj na súťažiach. To či je to 208 alebo 212m/s ma nejako nevzrušuje. Nech by sme ten rozptyl pripísali len na chybu merania tak by to aj tak nemalo výrazný vplyv na Eo.

V číslach (ak správne počítam - ak nie tak ma opravte):
0,5x0,00067x4x4=0,00536J

Ak chceš merať rýchlosť projektilu presnejšie tak si potom kúp 3 hradlové chroná, prípadne meraj rýchlosť nejako inak (radarom).


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Máj 2013, 00:12 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Apr 2012, 11:12
Príspevky: 40
Bydlisko: Trnava
caco píše:
Po zistení že pri neúplnom otvorení chrona m1 bol rozdiel v meraní takmer 20 m/s som skúšal merať z rôznych vzdialeností a polôh. Pri zmene vzdialenosti ústia od hradiel až do cca 1 m som rozdiel nespozoroval ani pri posune ústia vyššie alebo nižšie k čidlám.
No pri naklonení chrona ukazovalo iné hodnoty podla naklonenia. Rozdiel bol cca 4 - 5 m/s.
Predpokladám že to bolo zmenou svetelných podmienok.
Takže podla mňa porovnávať dve chroná bude lepšie ak budú za sebou.



Naklonenim chrona si zase strielal sikmo a teda si predlzil vzdialenost medzi hradlami a teda ti rychlost akoze klesla . :winner1:
---navod na meranie pred sutazou --???
:frime1:

_________________
Air Arms S510 carabine
BULLET 10-40X50SFE
JSB exact 4.52 Heavy


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Máj 2013, 08:04 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
ale on ho naklonil v pozdlžnom a nie priečnom smere... ;-)

čiže to logicky vyplýva, že merať sériovo a nie paralelne, kde náklonom sa menia optické podmienky...

takto budú dve hradlá vodorovne uložené aj strielať sa bude vodorovne s tým že pôjdu za sebou a mali by ukázať rovnaké hodnoty... resp. to vzdialenejšie od hlavne možno o 0,000ništ nižšiu hodnotu... a ešte na hlavni nasadiť combro aby to bolo zicher...

plus na 20 m umiestniť plechový terč a použiť aj mobil. :D :D :D mne to s chronom robilo rozdiel cca 1 m.s-1 takže spokojnosť... kua že smárťfoň

že jaká veda... a čo tak nastaviť flinty o 5 metrov menej a je to... niekedy ked sa objavím u nás na metrologii, to by jeden neveril čo je to roboty overiť nejaké meradlo...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Máj 2013, 10:33 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Len ono to nastavenie nie je u kazdej flinty take jednoduche ako u FT Steyra. Keby bolo, tak by to nikto neriesil.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Máj 2013, 10:50 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
šak ja viem a u podaktorých stačí len pažbu viac či menej "pritiahnuť" :D :D :D

chrono je proste veľmi závislé na svetle, svetelných podmienkach... napr. ked som si meral priepustnosť folii na aute... stačilo trošku natočiť, nakloniť prístroj a už to hádzalo úplne iné hodnoty... a tak nejak mi z toho vyšlo, že merať priepustnosť skla v "bojových" podmienkach priamo vonku na aute je úplne zcestné... intenzita svetla sa dosť dynamicky mení aj ked je jasná obloha... len ked som postavil prístroj vodorovne to lietalo 20% hore dole... v priebehu sekundy...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Máj 2013, 12:45 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Apr 2012, 11:12
Príspevky: 40
Bydlisko: Trnava
Ale potom ak to dobre chapem ,a chrono je takto extremne zavisle na intenzite svetla , a puska ti stale bude pukat xy hodnotu , tak hodnoty na chrone ti budu vlaste merat akurat-tak intenzitu svetla . To snad by bola blbost .
Snad to chrono meria hodnoty ,kedy sa mu mihne tien a ked nema dost svetla , tak jednoducho tien diabolky nema a vyhodi eror .

_________________
Air Arms S510 carabine
BULLET 10-40X50SFE
JSB exact 4.52 Heavy


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Máj 2013, 18:00 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Problém je že nie je nikde uvedené na akom princípe ten senzor funguje.

Odhadujem že je to buď 1riadkový snímač, alebo je to líniový optoelektronický prvok (PSD).


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.