Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 07:52

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 160 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Háky a iné pomôcky na pažbu
PoslaťNapísal: 15 Jún 2011, 13:06 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Obrázok

Po vzhliadnuti tejto fotografie, som musel zalozit toto vlakno. FT pravidla umoznuju modifikovat pazbu zbrane do extremnych tvarov, ktorych cielom je ulahcit/spresnit strelbu. Chapem preto tvorcov discipliny HFT, ktori si povedali, "tak toto uz nie je o strielani".

V tomto vlakne by som rad videl vsetky mozne aj nemozne modifikacie pazieb pomocou hakov alebo originalnych predpazbi. Mozno na inspiraciu, alebo skor na diskusiu, ci je taka modifikacia este fer voci superom.

Takze toto este celkom dobre chapem na co je:
Príloha:
SteyrLG110FTKneeRiserClose.jpg
SteyrLG110FTKneeRiserClose.jpg [ 118.61 KiB | Zobrazené 3420 krát ]


Ale tieto dva opierky co trcia vzadu z pazby mi uz celkom nesedia:
Príloha:
Poznámka: vsimnite si aj modifikovanu rukovat
IMG_0514.jpg
IMG_0514.jpg [ 136.38 KiB | Zobrazené 3420 krát ]
Príloha:
12.jpg
12.jpg [ 47.8 KiB | Zobrazené 3420 krát ]



Toto od ginba sice vyzera .... ale ucel to asi plni:
Obrázok
Obrázok

a zase nieco, co pravidla nedovoluju - v lahu sa nemoze zadna cast pazby opierat - tak preco nie rovno v idealnej vyske:
Obrázok

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Naposledy upravil igi79 dňa 15 Jún 2011, 14:24, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Jún 2011, 13:49 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
v ležiacej polohe pri FT nie je povolené opieranie zbrane o nič iné ako o seba ! Stačí jedna takáto dezinformácia bez spätnej väzby a na najbližšej súťaži uvidím toľko polôh ležmo, ako nikdy pred tým :thumbup: . Fantázia strelcov je nevyčerpateľná, to vidno aj na dovolených úpravách pažieb zbraní avšak ..... prečo nevyužiť kolík a položiť si naň zbraň pre zameranie paralaxy ?????? Pri FT všeobecne platí "seba a zbraň počas prípravy a samotnej streľby o nič neopieram".


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Jún 2011, 14:23 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
jo... sa ospravedlnujem za zmetocnu informaciu - samozrejme, ze botky v lahu opierame len pri HFT, kde by sme ale s modifikovanou pazbou asi nepochodili - ginbov bazmeg sluzi pre "sniperov"

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Jún 2011, 15:02 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1792
Bydlisko: Šamorín
Ja mam takuto pomocku http://postimage.org/image/t8op4des/ sice to nie je na puske.... a nikdy nebudem nic dorabat na pusku, nakolko vrtat do podpazbia je mi cudzie... Mam to preto, lebo mam velke bucho a FT sed mi je na mile vzdialeny... A nebojte sa, pri mojej telsnej schranke a vykonoch nie som vazna konkurencia...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Jún 2011, 15:08 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
igi79 píše:
Chapem preto tvorcov discipliny HFT, ktori si povedali, "tak toto uz nie je o strielani".

Pre kompletnosť: niekedy okolo roku 1980 sa anglický strelci začali blázniť v strelbe na rôzne vzdialenosti na klasický papierový terč. Po nejakej dobe (zámerne už nebudem uvádzať dátumy nakolko tu sú dostupné informácie dosť rozporuplné) ich to prestávalo baviť a začali vymýšlať rôzne iné ciele až sa po určitej dobe dopracovali k dnešným sklopkám a samotné súťaženie nabralo formu imitácie lovu (v V.Británii je lov vzduchovkov dovolený).
A tu niekde sa datuje vznik HFT.
Následne po nejakej dobe sa odčlenil "nejaký" počet strelcov, ktorý si ciele posunuli ešte o kúsok ďalej a snažili sa už nie o náhodné triafanie cielov ale o "cielenú presnú" strelbu za použitia lepšej optiky, trochu iných zbraní a rôznych pomôcok.
(Nepripomína vám to nedávne udalosti na SK :hehe: )
Takže FT vzniklo až po HFT :mrgreen:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Jún 2011, 15:12 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Sep 2010, 17:28
Príspevky: 656
Bydlisko: Levice
serpa píše:
Ja mam takuto pomocku http://postimage.org/image/t8op4des/ sice to nie je na puske.... a nikdy nebudem nic dorabat na pusku, nakolko vrtat do podpazbia je mi cudzie... Mam to preto, lebo mam velke bucho a FT sed mi je na mile vzdialeny... A nebojte sa, pri mojej telsnej schranke a vykonoch nie som vazna konkurencia...


Každy si pomôže ako vie,a ako mu to vyhovuje v ramci pravidiel.Je to nahodou lepsie ako vrtat do pazby,ja som robil palmrest na HW bez vrtania,nastastie to dobre drzi a je to bez nezvratnych uprav.

_________________
HW100T,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377mod.
Crosman1 2240-PCP mod.24" long barrel,Tasco 3-9x40 AO
Crosman2 2240-PCP mod.20" long barrel,BSA Deerhunter 8-32x44
FT-HFT Klub Horáreň Nový Tekov
:.m: :.s: :.r: 2016 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2015 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2014 :winner:
:.m: :.s: :.r: 2012 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2011 :winner:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Jún 2011, 18:43 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
serpa píše:
Mam to preto, lebo mam velke bucho a FT sed mi je na mile vzdialeny... A nebojte sa, pri mojej telsnej schranke a vykonoch nie som vazna konkurencia...

Sme dvaja... :hehe:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Jún 2011, 19:04 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
http://www.youtube.com/watch?v=XSV-VtJf ... re=related
Ale dobre viem o čom hovoríte. :)

igi79 píše:
Mozno na inspiraciu, alebo skor na diskusiu, ci je taka modifikacia este fer voci superom.
Ak je to v rámci pravidiel tak aké "ešte fér"? Veď keď to môže mať jeden tak môže mať aj druhý. Či?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Jún 2011, 19:32 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
ALKAJ píše:
Ak je to v rámci pravidiel tak aké "ešte fér"? Veď keď to môže mať jeden tak môže mať aj druhý. Či?


ak sa vam zdaju dnes pravidla komplikovane a niektore definicie krkolomne, tak to je preto, ze stale sa objavuju experti ktori, si snazia ulahcit situaciu na hrane pravidiel, ktore su potom upravovane...

priklad: poloha v drepe, ktora zneuzivala definiciu polohy v stoji (HFT), ktora bola potom vyslovene zakazana az v roku 2010

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Jún 2011, 13:56 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
caco píše:
Takže FT vzniklo až po HFT :mrgreen:


NESUHLASIM

wiki: "Hunter field target (HFT) is a target shooting sport derived from the air gun disciplines of field target shooting and hunting. ", čo hovori o presnom opaku.

taktiez vacsina zdrojov zacina vetou: "Field Target shooting got its start in the early 1980's when a handful of British airgunners..." a nikdy sa naodvolava na HFT

Dalsim faktom je ze prva HFT organizacia (UKHFT) vznikla az v roku 2003 (http://www.ukahft.co.uk/intro.html), pokym prva FT organizacia (British Field Target Council, neskor BFTA) vznikla uz v roku 1984 (http://viriato.net/airgunning/bfta_tech ... manual.pdf).

Prekladal som obidve pravidla FT aj HFT do slovenciny a aby som pochopil co sa pise v tych pravidlach, precital som o FT a HFT vsetko dostupne a tieto fakty som v roznych podobach cital x krat, ale na presny zdroj ktory opisuje vznik HFT si ale nespomeniem, ale bolo tam cosi taketo:

Historia FT/HFT zacina ako uvadza caco okolo roku 1981 strelbou na vsetko mozne, ale uz v roku 1984 vznika prva FT organizacia ktora tomu dava jasne pravidla, v 1987 su napriklad prve majstrovstva USA v FT. Tak ako sa rozvijala clenska zakladna tak si ludia zacali na zbrane montovat cim dalej drahsie optiky so stale vacsim zoomom. FT vzduchovky nadobudali s roznymi hakmi a custom pazbami stale divokejsie tvary. "Bezny" strelec bez vyraznej investicie do optiky a modifikacie zbrane nemal sancu, a tak sa vyhradila skupina strelcov s "obycajnou" vybavou a vzniklo HFT, ktore zastresila v 2003 UKHFT. Zakladnym principom je nemodifikovana vzduchovka s optikou so zoomom do 10x aby o vysledku sutaze rozhodoval strelec a nie jeho vybavenie. Dalsim principom je verna simulacia, ci trening lovu o co kedysi v 80. rokoch islo aj FT.

Takže HFT vzniklo až po FT :hurt1:

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 160 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.