Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 25 Apr 2024, 03:58

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: 23 Júl 2014, 18:37 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 01 Júl 2014, 18:25
Príspevky: 19
Ahojte. Neviete niekto náhodou ako je to so streľbou zo vzduchovky na neoplotenom súkromnom pozemku, ktorý je súčasťou poľovného revíru? Otec vlastní ovocný sad, ktorý nie je oplotený. Terénne je veľmi vhodný na tréning FT a HFT. Je dostatočne ďaleko od obydlí a je pomerne jednoduché dodržať bezpečnosť pri tréningu. Problém je, že pozemok je v poľovnom revíry. Nerád by som bol obvinený z pytliactva, lebo u nás sa neskúma, čo si tam robil, ale že si tam bol so zbraňou a dôkazné bremeno je iracionálne na obvinenom... Čo sa podľa Vás stane, ak ma tam nájde poľovná stráž, prípadne na mňa nejaký "tiež človek" zavolá policajtov? Dík za odpovede...

_________________
Diana 75 , Gamo P900, Gamo Forest, SPA Artemis 600W, HW57, Slavia620....
v minulosti: QB78, Slavia 634, HHF 900 Combo, Perun 734


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 23 Júl 2014, 18:57 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Poziadat o vynatie z polovneho reviru. Oznacit tabulami a ak niekto z polovnikov vystreli na tvojom pozemku je pytliak.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 23 Júl 2014, 19:09 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
Chodil by som strielat s listom vlastnictva a zatlkol by som zopar kolikov s napisom Sukromny pozemok, ku kazdemu by som bol slusny, obliekal sa vyraznejsie a strielal na sklopky alebo lapace. Nevidel by so problem, ze naokolo je polovny revir, okrem pripadov organizovanych lovov - koncia sa kadejako.

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 23 Júl 2014, 20:25 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Postupoval by som podobne ako popisuje Pedro. Urcite je dolezite strielat na nieco co je jasne definovatelne ako terc na sportovu strelbu, cize aby bolo hned jasne, ze polovnikom nestrielas do ich zveri. Osobne stretavam polovnikov so vzduchovkou velmi casto, nikdy som nemal problem, ze by ma z niecoho obvinovali. Skor sa mi stava, ze " Ty brdo, to mas aku pusku ? Mozem si vystrelit na ten tvoj terc ?" Samozrejme, ze memozem vylucit, ze aj ja natrafim niekedy na ***.
Este dotaz, je Tvoj sad blizsie ako 300 m od najblizsieho obydlia ? To by sa nemalo povazovat za polovny revir, polovnici su tusim obmedzeni touto vzdialenostou.
A len tak na okraj, ak aj je Tvoj pozemok v polovnom reviry, mas jeden tromf v rukach. V pripade, ze natrafis na arogantnych idiotov, vysvetli im, ze nemaju s Tebou podpisanu najomnu zmluvu. Ty si potom ten, ktory moze volat policiu, ze niekto beha po Tvojom pozemku so zbranou. :)

edit: pozn. pod *** sa mi skryl medicinsky vyraz d_e_b_i_l. Nic viac, nic menej. :)

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Naposledy upravil VladoB dňa 23 Júl 2014, 21:39, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 23 Júl 2014, 21:05 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 01 Júl 2014, 18:25
Príspevky: 19
Ďakujem zatiaľ za odpovede a názory. Skúsim sa ešte nejako spojiť s predsedom združenia. Na nete nemajú ani telefón, nie to ešte e-mail, tak to bude asi dlhý beh :-). Inak sad je od obydiel cca 500 m, ale to len odhadom...

_________________
Diana 75 , Gamo P900, Gamo Forest, SPA Artemis 600W, HW57, Slavia620....
v minulosti: QB78, Slavia 634, HHF 900 Combo, Perun 734


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 23 Júl 2014, 21:38 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Toto som našiel na nete: Opýtam sa ešte u nás poľovníkov. Ak je to zákon, tak by mal platiť na celom Slovensku.
274 ZÁKON zo 16. júna 2009 o poľovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (aktualizované 01.06.2014)
Národná rada Slovenskej republiky sa uzniesla na tomto zákone:
§ 2
Vymedzenie základných pojmov
Na účely tohto zákona sa rozumie:
f) nepoľovnou plochou zastavané územie obce, zastavaný pozemok, cintorín, nádvorie a dvor, ihrisko, ohradená záhrada, ovocinárska a lesná škôlka, vinica, sad, park, pozemok slúžiaci na farmový chov zveri, dráha,3) diaľnica, cesta I., II. a III. triedy, letisko4) a prístav, ostatný oplotený pozemok, ak nie je zvernicou, iný pozemok podľa rozhodnutia okresného úradu [§ 74 ods. 1 písm. b)],

http://www.polovnickakomora.sk/spk/29-s ... z-z-2.html

_________________
EX


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Júl 2014, 06:58 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
tož neviem ako tam u vás ale u nás majú polovníci s nami poctivo spísané dohody o používaní pozemkov... a poľovný revír je na slovensku skoro všetko mimo obidlí, takže sa toho neboj... treba to mať označené... ešte v tvojej blízkosti streleckej pozície by som spravil tak ako na strelniciach cca 3 m (proste viditelnú tyč) a na konci červenú vlajku (prebiehajú strelby)

a ak je dobrý výhľad do všetkých strán, tak kludne môže prísť aj polícia... splnaš podmienky bezpečnej strelby a dokonca by to ani nemuselo byť na tvojom pozemku...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Júl 2014, 08:55 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
s polovnikmi by som nic neriesil, si na vlastnom pozemku, zbytocne si to komplikujes

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Naposledy upravil Pedro35 dňa 24 Júl 2014, 11:02, celkovo upravené 2

Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.