Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 05 Máj 2024, 08:28

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 251 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Testy diaboliek
PoslaťNapísal: 03 Máj 2015, 00:35 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 01 Nov 2012, 12:08
Príspevky: 14
Bydlisko: Piestany
Zdravim skusenejsich, strielam bezne JSB exact 4,51, skoncilo mi balenie, tak som kupil nove - novu seriu. Idem strielat na bezne terce - flasky plechovky okolo baraku a nic nemozem trafit (bezne kazdou ranou). Dam papierovy terc a ide mi to vlavo dole, sustrel paradny, ale preco to striela inak? Zmena sarze? Je to normalne?
Nastrelim na 30m na 50m super, pridem domov a plechovka flaska 80m bez zasahu, ja to nechapem, predtym som takyto problem nemal... Zbran AA S410 bez zasahu...
Poradi niekto prosim?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Testy diaboliek
PoslaťNapísal: 03 Máj 2015, 14:36 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 29 Aug 2010, 11:11
Príspevky: 1264
Bydlisko: bratislava
Skor bude problem v optike.

_________________
FT Air Arms EV2 MK4 Big Nikko FT
Air Arms S400


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Testy diaboliek
PoslaťNapísal: 03 Máj 2015, 16:57 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 01 Nov 2012, 12:08
Príspevky: 14
Bydlisko: Piestany
Fuuha to ma nenapadlo veru, ale s nicim som netocil do vymeny diabol, dotiahnutie som kontroloval hmm...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Testy diaboliek
PoslaťNapísal: 03 Máj 2015, 19:40 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 01 Nov 2012, 12:08
Príspevky: 14
Bydlisko: Piestany
Prave som vsetko prekontroloval zavada na puskohlade nezistena... So vsetkym som potocil nastrel sa nezmenil, na 30m super, na 50m tiez super, na 60 stupel od flase nieje problem, ale nad 60m nic nejde trafit, ani 2L flasa na 70m nemam sancu, no nic skusim do papiera... Jedine, ze by nad 60m nejako rotovali alebo co... Fakt pre mna zahada...:(


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Testy diaboliek
PoslaťNapísal: 05 Máj 2015, 01:57 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Keby si si do profilu doplnil bydlisko tak by sa možno v tvojom okolí našiel niekto čo by ti skúsil pomôcť...
Riešiť takéto veci na diaľku nie je vždy ľahké.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Testy diaboliek
PoslaťNapísal: 05 Máj 2015, 15:04 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 01 Nov 2012, 12:08
Príspevky: 14
Bydlisko: Piestany
Piestany, zial do profilu mi to nejde vlozit tak to napisem sem...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Testy diaboliek
PoslaťNapísal: 17 Okt 2015, 22:26 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
pozerám tak na tabulku prihlásených na HFT. A je tam veľmi málo Hevy diaboliek.
Sú na ústupe? Pedtým sa mi zdalo že viac strelcov preferovalo Hevy hlavne pre vietor.
Alebo sa mi to iba zdá? Ak tak prečo sú na ústupe? Zhoršená kvalita? Alebo zlepšená kvalita klasických Exact 4,52?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Testy diaboliek
PoslaťNapísal: 17 Okt 2015, 22:45 
Offline
mazák
mazák

Registrovaný: 04 Júl 2010, 18:51
Príspevky: 325
Bydlisko: Trnava
Cim lahsie diabolky, tym vacsia rychlost letu, tym kratsia doba letu a tym kratsia doba, pocas ktorej na diabolku posobi vietor. Ak je este aj mensi bocny prierez, tak aj to prispeje k tomu, ze vietor menej posobi.
Samozrejme sa bavime o velmi malych vplyvoch. Ktore na velkej vzdialenosti uz zacinaju byt zaujimave ...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Testy diaboliek
PoslaťNapísal: 17 Okt 2015, 23:01 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Keďže pri HFT sa vzdialenosť odhaduje, tak pri prípadnom omyle odhadu vzdialenosti je väčšia šanca zasiahnuť ľahšou diabolkou kilzónu, pretože ľahšia diabolka má plochšiu balistickú krivku. Pri HFT sú heavy z tohto pohľadu dosť v nevýhode. Ich jedinou výhodou je väčšia stabilita za vetra. Preto podstatne viac HFT strelcov používa v HFT klasický exact, resp. express.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Testy diaboliek
PoslaťNapísal: 17 Okt 2015, 23:28 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
Hej v HFT mi je to jasné tu prihlasovaciu tabulku som pouzil len ako na zaciatok prispevku.
ale aj na MS Litva bolo malo Hevy pouzitych. to s rýchlejsim dosiahnutim ciela s lahsou diabolkou mi je jasné ale zase ten vplyv vetra by som az tak neuprednostnil preto aby som dal lahsiu diabolku. ci uz expres alebo exact je to lahulinká strela a stačí slabučký prievan podciarkujem slovo prievan vid. nastrel v Horárni ráno uteká to tam do strany a dolu ked strielame 20m od osvetlenej plochy od slnka. a to fakt iba prievan. Predsa len ked klikam tak mi je jedno kolko tie hevy padaju padaju rovnako. ja skor som len že či to nieje ze by na nich strelci nasli nejaku vadu.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 251 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 26  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.