Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 01 Júl 2024, 05:53

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 273 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 21:37 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Pozerám že posledné dve súťaže sa perfektne vydarili, gratulujem a tíško závidím...
Ak to takto pôjde ďalej tak čoskoro sa budú musieť pred súťažami konať kvalifikácie pre veľký počet strelcov :D
Už teraz sa teším na budúci rok, lebo ako raz povedal ujo terminátor: "Ja sa vrátim..." :lol: :lol: :lol:

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 22:15 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Ale musíte uznať že som fešák :mrgreen:

Šumný mládenec :mrgreen: :mrgreen:

Hotové slniečko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 22:24 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 05 Júl 2010, 21:59
Príspevky: 96
Bydlisko: Pezinok
Nikto nenamietal veď 50€ sa vždy zíde :lol: :lol: :lol: :lol:
Obrázok

_________________

Mám len testovaciu sadu diaboliek

//budúcnosť// HW97K(T) .177
//minulosť// HHF750, Hatsan AT44 QB78 deluxe


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 22:29 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
To ma teda nenapadlo, ze sa musim divat aj chlapom na nohy.... :shock:

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 22:57 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Na začiatku som prízvukoval že hlaveň za páskou a spúšť pred páskou!
Fantoci nabudúce platíš kolo. A kedže to nabudúce bude asi trojdňovka na východe tak to kolo bude pre vela ludí takže rovno môžeš kúpiť sud piva :lol:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 23:01 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
je to diskutabilne z fotky. ale v sede bezne mame nohy za liniou. pretoze zalezi prave od tej spuste ;).. s fantocim a igorom sme tak strielali aj viglas.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 23:31 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Tak to máme 3 x sud piva.
A bude veselo :lol:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 23:31 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
pani, pravidla FT - bod 10, odsek II.

v podstate ste preto v 3 clennych timoch, aby ste sa vzajomne strazili... :D ale myslim ze to nic neovplyvnilo na vysledkoch, teoreticky mu mozeme dodatocne strhnut 1 bod z hodnotenia :D ale poradie vo vysledkoch to nezmeni...

navrhujem jeden sud piva vymenit za kofolu :D tu tequilu od caca bude treba niecom brzdit ;)

ale aj tak najlepsie fotky ma petrex :D jak stary mazak... s tou capicou mi stale pripominal Svejka :D


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 23:43 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
ja som to tam nenasiel. ale aj mi PC seka nemam nervy to hladat...
vazne nemozeme svojim telom za liniu? ved strielame zbranou, tak mala by sa strazit len jej pozicia.

PS: :) kdeze sme mali chrono paani? hmm???

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Sep 2010, 23:56 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
ok, tak vynatok...

Strana 4
10) Streľba
I. Akákoľvek strelecká poloha je povolená, ale niektoré dráhy môžu mať označenú povinnú streleckú polohu (po stojačky, alebo v kľaku), z ktorej sa terče musia odstrieľať. V prípade, že súťažiaci z nejakého dôvodu nie je schopný dráhu s povinnou streleckou polohou odstrieľať, musí sa vykonať nasledovné
a. súťažiaci musí ešte pred tým ako začne jeho streľba (myslí sa tým pred jeho úplne prvým výstrelom na prvý terč v súťaži) hlavnému rozhodcovi danú skutočnosť oznámiť, že nie je schopný z nejakého dôvodu (zdravotného) strieľať z danej streleckej polohy.
b. hlavný rozhodca by mal odsúhlasiť použitie inej alternatívnej streleckej polohy, alebo zabezpečiť, aby nevznikli žiadne nefér výhody v prípade nedodržania povinnej streleckej polohy.
c. ostatný rozhodcovia musia byť o danej skutočnosti upovedomení.

II. Súťažiaci po zaujatí akejkoľvek streleckej polohy, musí byť úplne za streleckou čiarou, ale zároveň musí byť schopný sa jej dotknúť.

A k tomu chronu...
strana 2
3) Testovanie výbavy a jeho priebeh
Organizátori musia zabezpečiť možnosť zmerania výkonu vzduchovky, aby sa zaistili legálne požiadavky. Toto môže byť vykonané pred, počas alebo po streľbe, podľa uváženia hlavného rozhodcu. Na výpočet výkonu sa použije vzorec E=?*m*v2.
a. Maximálny povolený výkon je 16,3J (12 ft/lbs) pre súťaže konané na oficiálnej strelnici. Pre ostatné priestory je vzhľadom na platnú legislatívu maximálny legálny limit pre streľbu mimo strelnice povolených maximálne 15J pre strelivo použité súťažiacim počas súťaže.

a kedze tusim, ze sa hned chytis tych 16,3J , tak este zo strany 1 v casti bezpecnost :D

Vzhľadom na na aktuálnu legislatívu platnú pre Slovenskú republiku, je maximálna povolená energia 15J. Toto by malo platiť pre všetky súťaže mimo oficiálne strelnice a vzduchovky bez registrácie.
V prípade, že sa súťaž koná na oficiálnej schválenej strelnici a súťažiaci má vzduchovku oficiálne registrovanú na zbrojný preukaz, je možné na súťaži použiť vzduchovku o maximálnom výkone 16,3J.

chrono bolo pritomne, moznost sme zabezpecili (ja osobne svoje zvyknem nosit neustale), ale to co mozeme sa nevyuzilo nakolko to bolo konane na oficialnej strelnici a kedze kazdy mame oficialnu kupenu vzduchovku v ramci legislativy (ja dokonca s antitamperom)... tak sme to nepovazovali za potrebne, alebo tym chces naznacit ze tvoja vzduchovka legislativu nesplna? hral si sa s vykonom? :D


k povinnym poloham... no vidite mal som pravdu, ze ako povinna poloha sa nedava ta v lahu... ale aspom ste sa dobre vyvalali :D


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 273 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.