Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Jún 2024, 02:28

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 273 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 04:20 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 03 Júl 2010, 18:07
Príspevky: 98
Bydlisko: Vígľaš
Ivan tieto tvoje tabulky sú super, aspoň človek vidí ako si počína a aké je celkové poradie, myslím že by si zaslúžili svoj chlievik, kde by aj budúci rok bolo vidieť priebežné poradie súťažiacich, tak by sa to teraz mohlo naštartovať, čo ty na to ?


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 08:05 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Uvazujem o vytvoreni on-line databazy, kde budu vsetky udaje o sutaziach, bodoch a strelcoch.
Bude sa to dat filtrovat podla rokov, sutazi , strelcov, umiestneni atd.
Ale to musi byt uzavrety aspon jeden rocnik, aby sa to dalo riesit.

Bude to umiestnene na nasich strankach, v novom menu Statistiky sutaziacich. :)

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 09:34 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
ivco ja myslím že pokrok je každé strielanie... FT je hlavne o odhade vzdialenosti a skúsenostiach zo strelbou na rôznde vzdialenosti a aj o nastavení zbrane, optiky

ja som prvé kolo súťaže odstrielal v lahu (inak ako v stoji a v lahu som doteraz nestrielal) a bolo z toho len 6 bodov... potom ma chalani presvedčili nech skúsim FT sedenie s uzavretým volným držaním zbrane a hned z toho bolo 10 bodov a to som ešte mal asi 5-6 sklopiek takých že som trafil killzonu na 1/2cu ale rozpolena diabolka už nesklopila ciel... a 2 sklopky by som na 100% povedal že som trafil do stredu ale nepadli... ale to nie je podstatne... potom som doma skušal par vystrelov a sed je celkom slušne stabilná poloha... čo som bol prekvapený... v podstate je to volné držanie zbrane tzv. artilery hold čo má výhodu hlavne pre kopajúce pružinovky že je to v podstate vždy rovnaký úchop...

a človek musí mať tie vzdialenosti natestované ináč to nejde... odhad vzdialenosti a používanie puškohladu a nadsadzovanie a podsadzovanie je nad 30 m uplne kritická záležitost (stiahol som si chairgun od hawke a už špekulujem s možnosťami nastavenia puškáču, ktoré treba samozrejme otestovať v realite)

všetko to hlavne vyžaduje mať vela nastrielané... a ked som pozeral čechov tiež tak začínali ale každou súťažou a časom sa posúvali dopredu a teraz to začína už byť z ríše scifi... zo 108 kubajzz dáva 100 zásahov... a výsledková vyzerá že 100, 99,98,97,97,96 takže brutal...

a súhlasím z tým že mne ako uplnemu začiatočnikovi neskutočne pomohlo to že sme boli na známej strelnici so znýmimi rozmermy predsa len sa to lepšie odhaduje ako niekde v lese tam bez dobrej optiky si stratený...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 09:42 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Povedal by som že HFT je o odhade vzdialenosti - na FT sa môže merať pomocou paralaxy (aj keď to u nás to tak zatiaľ robia možno 2-3 ľudia).

Česi majú brutal výsledky, len si treba uvedomiť že strieľajú mix FT a HFT oni to nazvali česká sklopka. Takže v prípade "čistého" FT alebo HFT by to vyzeralo asi trocha inak.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 10:13 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
alkaj pomocou paralaxy sa snažíme merať skoro všetci... teda sa mi zdalo že všetci točíme či už predná alebo bočná paralaxa...

ale s optikami so zväčšením 10 - 15 x sa to dá spolahlivo do tých 30 m potom je to o odhade... (v čom strelnica výrazne pomohla si myslím) a predná paralaxa tomu tiež moc nepomáha... s kolečkom to ide určite lepšie... holt na drahšie optiky väčšina z nás nemá (zatial)

a tiež by sa mi páčilo bodovanie 0,1,2 (0 - mimo, 1 - zásah sklopky, 2 - sklopenie killzonou) a bolo by to veselšie... ale to by sa na strelnici asi nedalo lebo tam boli sklopky natesno a vela to cinkalo by si nepoznal zasah sklopky a minelu...

šak koniec koncov si môžeme pravidlá upraviť na novú sezonu...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 10:27 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Paralaxou som točil aby som niečo aj videl ;) Vzdialenosť som ale odhadoval a podľa toho nastavoval paralaxu - tak by sa to ale robiť nemalo.
Ak sa ti páči bodovanie 0,1,2 a nezasahovanie do optiky tak HFT je to správne pre teba a netreba upravovať ani žiadne pravidlá :)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 10:36 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
To madbugie zajtra prídeš s akou novinkou?
Možno by si mohol vymyslieť aj niečo úplne nové, tak ako češi: vzdialenosti ako HFT, technika strelby ako FT a bodovanie opäť ako HFT :shock: a ty budeš môcť aj hádzať kamene :lol:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 11:22 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
caco šak ja som MAD bugie :D :D :D to je jasné...

no a aký by bol problém strielat FT s bodovaním z HFT... bolo by to "napínavejšie" aj bodov by bolo viac... :D :D :D

to že češi strielajú na 30 m (som nevedel) to sa mi už zdá trošku pritiahnuté za vlasy OK sa potom nečudujem takým bodovým výsledkom... to by som ponechal na 50 ved práve od 30 - 50 m je to najzaujímavejšie strela padá čo meter to 0,5 cm až 1 cm... ale chce to dobrú optiku s velkým zväčšením... pokial to budeme strielat s optikami ktoré maju max zväčšenie 10 - 16x je to na nič...

preto som uvažoval o tom HFT bodovaní... lebo u mna to bolo nad 30 strelba na slepo ale sem tam sa podarilo sklopku trafit... takisto ako velmi blízke vzdialenosti 8 m tiež sú problem... ale sklopku trafíš...

a bol to námet do diskusie... z mojej strany... ale ked to začneme aj tu riešiť že "diskusia" mimo mainstream sa nepripúšta tak to bude začiatok konca chuapi... !!!

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Naposledy upravil madbugie dňa 09 Sep 2010, 11:27, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 11:24 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:40
Príspevky: 86
Bydlisko: Zvolen
to je blbosť, ved si to sám napísal, ako by si rozpoznával zásahy ked okolo teba strielaju další strelci?
nie nie, takto je to dobre a netreba do toho rýpať
tak sa to dá bodovať len pri HFT

_________________
Minulosť:AAProSport.177+MTC Viper 10x44IRS :-(


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 09 Sep 2010, 11:29 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 29 Júl 2010, 07:09
Príspevky: 667
Bydlisko: Trnafsko ;-)
šak som písal že na strelnici sa to nedá... ale na strelnici by sa to asi ani nemalo strielať že áno... práve z dôvodu odhadu vzdialenosti...

jo a ked sme pri tom ako sa striela s viperom... pomôže to kolečko pri ostrení ? aj ked je to len 10x alebo to meriaš pomocou kríža...

2 alkaj ved aj ja som očne odhadoval vzdialenosť a nastavil na puškohlade ale potom som ešte pretočil paralaxu par krat hore dole na aké také "upresnenie" v rámci možností... čiže som "meral" paralaxou... ty si potom už nedoštelovával ???

OK howgh... ja sa určite nechystám meniť nejaké pravidlá, to je mi viacmenej jedno... ja mám radosť z nového druhu strielania a celkovo musím popracovať na tom odhade vzdialenosti a na lepšom spoznaní balistickej krivky mojej zbrane...

_________________
AA Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č.21 + JSB Exact 4,51
--- === ((( as mad as possible ))) === ---


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 273 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.