Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 02 Máj 2024, 19:11

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 79 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Správa
PoslaťNapísal: 19 Apr 2016, 08:21 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
- ďakujem za zhodnotenie súťaže, teší ma, že sa prehliadli nedostatky a padli vyjadrenia spokojnosti.
- Serpa zabudol si ešte na pomocníka - včeličku robino!
- vďaka patrí aj jojo62 za sklopky, serpa za špagáty a ostatným za pomoc pri stavbe a rozoberaní trate
- čo sa týka obtiažnosti trate, podľa prepočtu - priemer killzóny ku vzdialenosti (bez akýchkoľvek ďalších koeficientov, vietor, sklon a pod) - sme doposiaľ mali trate s hodnotou od 39,9 do 53,9, Trate v Starej Turej mali návrhovú hodnotu 48 a 51,4. Hodnoty sa ešte mierne zmenili presunom niektorých sklopiek a stanovíšť
- mrzí ma, že mi dve sklopky presiahli limit vzdialenosti a že niektorým strelcom nevyhovoval terén asi štyroch stanovíšť. Vďaka týmto prešlapom som si pripravil riešenie, ktoré by malo zabrániť zlému umiestneniu sklopky. Veľká vďaka patrí serpovi, ktorý ma zbavil mojej utkvelej predstavy, že sa strieľa len z chodníka a upravil nedeľnú trať posunutím niektorých stanovíšť do lesa
- čo je však pre mňa najpodstatnejšie, pochopil som, čo všetko obnáša zorganizovanie súťaže (one man show) a príprava trate, a to hlavne v zarastenom lese. Táto skúsenosť mi otvorila oči a pomohla pochopiť niektoré názory vyslovené našimi guru staviteľmi serpa, jojo62 ..., ktoré mi dovtedy ako občasnému vysekávačovi, čističovi a osádzačovi sklopiek neboli jasné
- ďalšia zaujímavá skúsenosť - to, že som vedel (mohol vedieť, bo som si to nepamätal) presné vzdialenosti všetkých sklopiek, mi bolo úplne na nič, keďže sa moja hlava venovala organizačným záležitostiam (od keksov a kávy až po vašu bezpečnosť) a tým bola streľba druhoradou záležitosťou - a nastrieľal som dvojročné minimá :). Vôbec mi to nevadilo a teším sa na ďalšiu možnosť privítať vás v Starej Turej (alebo niekde inde)

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Apr 2016, 08:56 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Myslim, že si na prvý krát zvladol všetko spojené s organizaciou bravúrne. Smelo mozem povedať, že si sa priblížil k spomenutým legendám v organizovaní FT + HFT sutazi na Slovenskú. Naschvál som nenapísal vyrovnal, to iba aby zostal priestor na zlepšovanie. Do budúcnosti zelam veľa dobrých akcií a málo ufrflanych strelcov (nebudem rozvádzať, vieme). :mrgreen:

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Apr 2016, 09:28 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
dik, este musim vela trati postavit aby som im dychal na krk, frflanie beriem, tie stanovistia neboli uplne v poriadku, sam som bol z toho nestastny, skoda ze tam nie je priaznivejsi teren, nabuduce sa pokusim vybavit cast lesa za parkoviskom

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Apr 2016, 10:10 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Na tých stanoviskách som mohol byť naštvaný hlavne sám na seba. Po Viglasi, kde som mal na pár dráhach podobné problémy, som si povedal, že musím doplniť podsedak, prípadne vymeniť a určite vymeniť obuv. Ani jedno som nestihol a výsledok bolo trápenie. Do Klatovej už snáď všetko stihnem.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Apr 2016, 18:15 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
neviem či tu niekto písal necital som všetko ale ja by som ešte.
mne chýbali sklopky pod 10m.
predtým keď bolo možne davat 7,5m tak sme mali na trati aj tri. teraz keď je od 9m tak pod 10m nebola ani jedna.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Apr 2016, 18:29 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07 Júl 2011, 21:54
Príspevky: 1038
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Ivco bola jedna na 9m ;-)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Apr 2016, 19:03 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
tak tú som asi vynechal. preto si vyhral.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Apr 2016, 23:55 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Práve tu sklopku som nameral na 10m a samozrejme že som ju nedal, keďže bola na 9m a ja pri streľbe prenášam na kríži.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 30 Jún 2016, 17:54 
Offline
senior
senior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2014, 11:31
Príspevky: 260
Bydlisko: Detva
Do sekcie s fotkami som dodatočne doplnil odkazy na foto zo Starej Turej.
http://www.ft-hft.sk/forum/viewtopic.php?f=50&t=850&start=40
Keď nefotil Jojo, zopár snímkov som dal ja.

_________________
HW97K+ V-Mach pružina a PET tuning
ZOS10-40x60 MilDot, JSB Exact 4,52 0,547g
http://mobius.rajce.idnes.cz/


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 79 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.