Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 26 Apr 2024, 17:57

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 20 Aug 2020, 09:22 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 23 Jan 2018, 17:43
Príspevky: 253
Vážení priatelia pozývame Vás na 4. kolo SILHOUETTE CUPu 2020 - súťaž v streľbe zo vzduchových zbraní na kovové siluetky.

Organizátor : Klub Košických vzduchovkárov.

Dátum : 12.9.2020 (sobota)

Miesto : Smolník - ústie Tereziánskej štôlne

Súťaž : 4. kolo SILHOUETTE CUP 2020 - Kategórie OPEN, PISTOL - Podľa pravidiel športovej streľby na kovové siluety - SAFTA, vydanie 2. z 1.3.2019

Štartovné : 7€, juniori zadarmo.

Úhrada štartovného : Podľa pokynov uvedených v propozíciách.

Registrácia súťažiacich : registrácia ukončená

Zoznam prihlásených súťažiacich :

Losovanie o hlavnú cenu SILHOUETTE CUPu 2020 : všetci súťažiaci, ktorí sa zúčastnili aspoň dvoch súťažných kôl a budú prítomní aj na 4. finálovom kole siluetkového pohára budú zaradení do losovania o hlavnú cenu SILHOUETTE CUPu 2020.

Časový harmonogram :
13.00 - 14.30 Registrácia súťažiacich a nástrel zbraní
14.45 - 15.00 Nástup súťažiacich a oboznámenie s bezpečnostnými pravidlami
15.00 - 17.00 Strelecké súťaže - silhouette kat. OPEN a PISTOL, streľba na pohyblivý terč
17.00 - 17.30 Vyhodnotenie súťaže a celého ročníka SILHOUETTE CUPu 2020


Naposledy upravil mirec dňa 15 Sep 2020, 22:36, celkovo upravené 2

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 01 Sep 2020, 15:14 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 23 Jan 2018, 17:43
Príspevky: 253
Ceny do losovania:
Náramkové hodinky CASIO 1ks.
Vreckový nožík VICTORINOX 2ks.
Puškové strelivo JSB
Pištoľové strelivo JSB
Reklamné predmety JSB

Do losovania o tieto ceny budú zaradení všetci, ktorí sa zúčastnili aspoň na dvoch kolách SILHOUETTE CUPu 2020 a budú prítomní pri losovaní (aby sa to nemuselo niekam posielať).


Prílohy:
IMG_20200830_095700_HDR.jpg
IMG_20200830_095700_HDR.jpg [ 425.2 KiB | Zobrazené 1126 krát ]


Naposledy upravil mirec dňa 05 Sep 2020, 11:53, celkovo upravené 1
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Sep 2020, 11:41 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 23 Jan 2018, 17:43
Príspevky: 253
Oslovil som výrobcu vzduchovkového streliva JSB MATCH DIABOLO o poskytnutie sponzorského daru pre výhercov SILHOUETTE CUP 2020.
Výhercovia, ktorí skončia v celkovom hodnotení pohára na "bedni", sa budú môcť tešiť z balíčka kvalitného streliva a reklamných predmetov.
Niečo sa zvýši aj do losovania.

Ďakujem zástupcom JSB MATCH DIABOLO za ústretovosť a ochotu na spoluprácu.


Prílohy:
IMG_20200905_105833.jpg
IMG_20200905_105833.jpg [ 495.68 KiB | Zobrazené 1082 krát ]
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Sep 2020, 22:01 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 23 Jan 2018, 17:43
Príspevky: 253
Výsledky 4. kola siluetkového pohára:


Prílohy:
silhouette-cup-2020-open-4-kolo.jpg
silhouette-cup-2020-open-4-kolo.jpg [ 266.71 KiB | Zobrazené 1026 krát ]
silhouette-cup-2020-pistol-4-kolo.jpg
silhouette-cup-2020-pistol-4-kolo.jpg [ 157.95 KiB | Zobrazené 1026 krát ]
silhouette-smolnik-volna-poloha-9-2020.jpg
silhouette-smolnik-volna-poloha-9-2020.jpg [ 85.44 KiB | Zobrazené 1026 krát ]
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 15 Sep 2020, 22:05 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 23 Jan 2018, 17:43
Príspevky: 253
Konečné výsledky tohtoročného SILHOUETTE CUPu 2020 - disciplína OPEN a PISTOL.


Prílohy:
silhouette-cup-2020-open.jpg
silhouette-cup-2020-open.jpg [ 460.89 KiB | Zobrazené 1026 krát ]
silhouette-cup-2020-pistol.jpg
silhouette-cup-2020-pistol.jpg [ 172.93 KiB | Zobrazené 1026 krát ]
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Sep 2020, 08:17 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Miro, vďaka za vzorné zorganizovanie celého Silhoette cup tebe aj Tvojej rodine.
Dovoľujem si dať na zváženie dve malé zmeny. Prvou by bolo doporučenie odstrieľať 4 sady sady siluetiek naraz, nedeliť to. Druhá zmena- či neprejsť na 10 min. časový limit ako je vo svete štandardom. To by vyriešilo aj rýchlosť súťaže, celé by to rýchlejšie prebehlo.
Mne tento rok nebolo súdené urobiť lepší výsledok, myslel som, že to vylepším v poslednom kole, ale asi som nemal svoj deň. Okrem iného má zradil malý O krúžok, čo som si všimol až tesne pred súťažou./ aspoň sa mám na čo vyhovoriť :lol: / Šťastena sa však na mňa usmiala v tombole. Za to takisto patrí poďakovanie, že si vybavil sponzoring.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 16 Sep 2020, 08:45 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13 Apr 2012, 16:57
Príspevky: 844
Bydlisko: Liptovske Sliace
siluetky sú príjemné spestrenie a tréning stoja
pripájam sa k Minovi o skompaktnenie strieľania
aspoň nerozdeľovanie puška-pištoľ po prvom kole
druhé zlepšenie/zrýchlenie môže byť, že začnú strieľať aj B-čka (na bažanty a barany) súčasne s A-čkami (na sliepky a diviaky) a potom sa len vymenia
s tými 10/12 min a stavaním by to bolo práve že zdržanie

_________________
HW 100 a S&B 12.5-50x60 FT
AA TX200 a Viper 10x44
Zoraki ultra 4,5 a Leapers UTG 2-7x32
Predtým: HW97, S634, Crosman 357 CO2, hatsan mod 25 supercharger, FX Ranchero 5,5, z optik Hawke Eclipse, Falcon FT, "bignikko"


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Okt 2020, 20:03 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 23 Jan 2018, 17:43
Príspevky: 253
Milan, Pixi, prepáčte, že reagujem na vaše návrhy až teraz.

A. Najprv sa pristavím pri organizovaní/priebehu strieľania :
V medzinárodných pravidlách IMSSU (český preklad http://www.czmssa.cz/dokumenty/IMSSU_pr ... _verze.pdf) sa v kapitole VŠEOBECNÁ TECHNICKÁ PRAVIDLA PRO VŠECHNY PUŠKOVÉ KATEGORIE /Oddíl V. POSTUPY STŘELBY píše:

Jestliže je to nezbytné, mohou organizátoři rozdělit závod. Pořadí střelby, podle rozhodnutí organizátorů, musí být oznámeno před zahájením závodu.
Na mezinárodních šampionátech je doporučená metoda pro provedení závodů ve střelbě na kovové siluety z pušek následující:
Střelci z pušek budou vyzváni k nástupu na palebnou čáru ve směnách, které odpovídají počtu střelců, pro které jsou na připravena střelecká stanoviště a terčové linie. Všichni střelci ve směně odstřílejí dvě pětiranové položky. Po skončení dvou pětiranových položek bude střelnice uvolněna, terče postaveny a na palebnou čáru nastoupí další směna. Tak se pokračuje, dokud nemají všichni střelci odstříleny první dvě položky. Potom znovu nastoupí první směna a odstřílí další dvě položky. Střídání směn se opakuje, dokud není odstřílen celý závod. Střelci mohou být před zahájením jejich první položky rozepsáni podle střeleckých stanovišť. Střílí se v pořadí kuřata, prasata, krocani a berani a v tomto pořadí střelců a terčů probíhá celý závod.


Z prvej vety vyplýva, že súťaže môžu byť organizované v celku aj rozdelene.
Náš spôsob streľby zhruba zodpovedá odporúčaniu pre konanie medzinárodných siluetkových súťaží.
Mám 5 kompletných sád siluetiek a stojanov.
Ak by sme súťaž nedelili (tzn. každý strelec by odstrieľal kompletne celé kolo) vedeli by sme urobiť 2 pištoliarske stanovištia a 3 puškové.
Čo je z pohľadu pušiek dosť málo.
Takže na zimu mám úlohu vyrobiť ešte jednu kompletnú sadu, aby sme mohli pripraviť 2+4 stanovištia. Potom to už pôjde.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Okt 2020, 20:48 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Miro vďaka za vysvetlenie. Pouvažuj ešte nad tým časovým limitom, ktorý tak viem, že je v zahraničí pri puške 2,5min. na jednu sadu, teda dokopy 10min. Stále si myslím, že ak by sa strieľali naraz štyri sady s limitom 10 min. tak by to pomerne rýchlo "odsýpalo" . S tým návrhom na zníženie časového limitu som sám proti sebe, lebo ako väčšina strelcov o mne vie, tak patrím všeobecne k tým pomalším. :lol: Môj názor je, že ak by sa to malo odstrieľať naraz a za 10 min., tak to bude náročnejšie, ale ako som už písal, tak to väčšinou je inde. Osobne som to zažil raz v Poľsku, kde som však ja osobne nesúťažil. Ale samozrejme sa prispôsobím väčšine názoru strelcov, resp. plne rešpektujem teba ako organizátora. Ty to organizuješ, máš s tým kopec roboty, máš plne právo upraviť si pravidla. Z mojej strany je to naozaj len návrh na zamyslenie. K tomuto návrhu ma motivovalo súťaž zrýchliť a celkovo zjednodušiť priebeh.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Okt 2020, 21:00 
Offline
senior
senior

Registrovaný: 23 Jan 2018, 17:43
Príspevky: 253
B. Tak a teraz sa pozrime na čas pre odstrieľanie jednej položky.

V pravidlách pre pušky sa v kapitole VŠEOBECNÁ TECHNICKÁ PRAVIDLA PRO VŠECHNY PUŠKOVÉ KATEGORIE /Oddíl IV. ČASOVÉ LIMITY píše:

Lhůta pro nabíjení po povelu „Load !“ („Nabíjet!“) je 30 sekund.
Doba na střelbu jedné pětiranné položky je 2 minuty 30 sekund.
Při alibi je 30 sekund na nabíjení a 30 sekund pro každou jednu ránu alibi. Pro všechny uvedené časové limity platí tolerance plus 1 sekunda.


Podčiarknuté a spočítané - pre všetky puškové disciplíny je celkový čas pre jednu päťranovú položku 3 min. = 4 položky za 12 min.

V pravidlách pre pištole sa v kapitole VŠEOBECNÁ TECHNICKÁ PRAVIDLA PRO VŠECHNY PISTOLOVÉ KATEGORIE /Oddíl V. PROVEDENÍ ZÁVODU A SOUTĚŽNÍ PRAVIDLA / A. Časové limity pro nabíjení, střelbu a alibi píše:

Nabíjecí perioda je 30 sekund.
Doba střelby jedné pětiranné položky jsou 2 minuty.
Doba alibi je 30 sekund na nabíjení a 24 sekund pro každou jednu ránu alibi.
Pro tyto časové limity je dovolena tolerance plus 1 sec.


Podčiarknuté a spočítané - pre všetky pištoľové disciplíny je celkový čas pre jednu päťranovú položku 2,5 min. = 4 položky za 10 min.

Strieľame pištoľové a puškové disciplíny naraz. Meranie dvoch časov je v našich podmienkach momentálne nereálne. Časomiera, ktorú máme, podporuje len meranie jedného času. Synátor pripravuje bezdrátové ovládanie časomiery a vývoj je v pokročilom štádiu a tiež nepredpokladá ovládanie viacerých časomier.
Pištole aj tak odstrieľaju skôr ako ako pušky a sú v menšine a preto odporúčam ponechať časy tak ako ich máme zavedené = v zmysle časov pre puškové disciplíny.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.