Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 06 Máj 2024, 10:23

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Správa
PoslaťNapísal: 21 Júl 2016, 08:59 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Nieco malicko napisem aj ja. Uvodom by som chcel podakovat zabehnutym SAFTA-kom so zahranicnymi skusenostami. Bolo super, ze som sa s nimi mohol „zviest“, bez informacii ako to vonku chodi by moja prva ucast bola mozno viac stresujuca.

Den prvy : Dorazili sme v case obeda. Bolo dost casu na registraciu, ubytovanie a obed. Potom sme sa presunuli priamo na miesto sutaze. Po registracii zbrane a kontrole na chrone som si nasiel miesto na nastrelovacke. Nad 30 m to vsak bolo pre velmi silny tociaci sa vietor vo vale iba plytvanie strelivom. Vedla bola postavena cvicna draha s 20-timi stanovistami. Radsej som sa pobral tam. Sklopky pouzili iba sklapacie, vsetko na maximalkach. Bez snur som bol zufaly. Iba minimum z nich som sklopil na prvy krat. Prihovoril som sa vedla velmi dobre strielajucemu rusovi s Atamanom. Horekoval som nad madarskym vetrom, pytal sa ma ktoru sklopku neviem trafit. Moje sebavedomie dostalo dalsiu ranu ked tu 25-ku na 35 m dal na druhy pokus, v stoji..... Ukludnil som sa az vecer v altanku. Tie Denisove hlasky.....

Den druhy : K silnemu vetru sa pridal aj poriadny dazd. Aj ked posunuly start na 11:00 zacinali sme v sialenych podmienkach. Nastastie po dvoch hodinach dazd zacal slabnut. Dostal som sa do skupiny uz stareho znameho Istvana a zastupcu nemeckeho klubu BDS Svena. Sklopky v nasej skupine skor zostavali stat ako padali. Ja som nedokazal pochopit ten ich madarsky vietor, Istvan sa stazoval na horizontalnu odchylku, Svenovi po 5-tich drahach „umrelo“ NIKO. Den som skoncil s 23 bodmi. Utesovalo ma len, ze sme si v skupine „sadli“ , po odstrielani drahy sme este dlho kecali o vsetkom moznom, zbranova legislativa, politika v nemecku a podobne. V podvecer som rozpraval s byvalym prezidentom svetovej federacie Andym. Je to tiez dlhorocny pruzinovkar. Az od neho som sa dozvedel, ze vsetci 22 springeri su bezvyhradne narodni sampioni, ktori pravidelne buchaju nad 40 bodov. Z jeho ust vyslo, ze moje 9-te miesto po prvom dni je absolutne super. Bodove rozdiely boli medzi nami iba minimalne. Vecer sme opat sedeli v altanku, opat som sa valal od smiechu....

Den treti : Dazd a vietor. Tento krat s kratkou prestavkou prsalo vydatne cely cas. Do skupiny som dostal estonsku legendu Kaidu a mladeho, ale velmi sikovneho nemca Jana. Zacal som ovela lepsie ako v sobotu, v skupine sme isli vsetci traja uplne identicky. Nabral som sebavedomie a darilo sa mi skladat aj tie najvzdialenejsie v silnom vetre. Skoda len, ze mi natiekla voda do optiky ked som strielal sklopku pod strmym uhlom nahor. Od toho momentu som zacal stracat, lebo som zle videl. Posledne 4 sklopky na drahe, ktore boli uplne najlahsie za cele dva dni som nedal. Denny sumar 27 b. Skoncil som na 13-14 mieste s 50 bodmi. Bol som mimoriadne spokojny hlavne s nedelnym vykonom, urcite islo o moje najlepsie sutazne strielanie doteraz vobec. Bodov sice vela nebolo, ale treba zohladnit dane podmienky a maximalne vzdialenosti.

Moju ucast na tejto sutazi povazujem za mimoriadne cennu skusenost. Ziskal som vela informacii od skusenych springerov, na ktore mozno natrafit iba vonku. Neskutocne ma to nabilo energiou do dalsieho streleckeho sutazenia. Pochopil som, ze aj s lacnou vybavou mozno hrat rovnocennu partiu s vacsinou svetovych pruzinovkarov. Ako priklad uvediem neskutocnu na zakazku vyrobenu celu zo ziatiny 97-ku prezidenta europskej federacie. Moja vedla nej posobila ako palica do plotu. Viac o Kaidovej puske spolu s fotkami uvediem v prislusnom vlakne.

Edit. Usporiadatel zavesil oficialne fotky iba na FB. Chcel by som poziadat niekoho kto ma na rozdiel odo mna aktivny ucet aby tie fotky presiel a tie so SAFTA-kmi vytriedene niekam dostupne ulozil.... Vopred vdaka.

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 22 Júl 2016, 14:12 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Dakujem Serpovi za podklady a clanok k ME 2016.
Spracovany report najdete publikovany na nasich strankach pod logom ME, alebo v menu Clanky/Recenzie. :)

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 22 Júl 2016, 22:20 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1801
Bydlisko: Šamorín
spomenutý článok...

http://ft-hft.sk/%C4%8Dl%C3%A1nky-recen ... C4%8Farsko


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 22 Júl 2016, 22:33 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Pekný článok, dobre spracované, napísané... :thumbup:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 24 Okt 2016, 08:56 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
VladoB píše:
Usporiadatel zavesil oficialne fotky iba na FB. Chcel by som poziadat niekoho kto ma na rozdiel odo mna aktivny ucet aby tie fotky presiel a tie so SAFTA-kmi vytriedene niekam dostupne ulozil.... Vopred vdaka.


Mozem poprosit niekoho ochotneho ? Rad by som si zoradil fotky v svojom sukromnom archive. Tie "oficialne" stale nemam. Velka vdaka za pochopenie.

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.