Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 06 Máj 2024, 04:24

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 17:47 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Všetkým Vám gratulujem k super výsledkom :super: , Simona prestrilala otecka, ďalšieho váženého pána prestrielala vlastná "pani" ale top výrok výpravy a nová neobohraná výhovorka, "mal som piesok v puške" :mdr3: . Ferko normalne ťa žerem ako ty to naše FT.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 18:09 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Ja neviem či je tam piesok, este som to nerozobral, hlavná myšlienka bola , že mi prestal fungovať stabilizator a totalne mi rozhadzat konzistenciu. Ja sa nemám za čo hanbiť, aby som si musel hľadať výhovorky.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 18:32 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Ferko ale čo sa jeduješ, určite sa nemáš za čo hanbiť a ani nikto z Vás a už vôbec som to tak nemyslel len som sa zasmial, lebo piesok a stabilizátor mi nejde volajako dokopy ,toto sú technické veci Steyr takže som OT ale 60m/s hore dole by som skôr typoval na regulátor. Mne keď "skapal" stabilizátor tak + -5m/s.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 18:50 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Ci ti zychyti po natiahnuti stabilizator vidis na polohe zapadky. Rovnako vidis podla polohy aj ci ti po vystrele uvolni stabilizator. Ten piesok je realita, pri natahovani uplne drhne zaver.
Budem informovat, zatial su to len dohady.
Piesok je svina. Na vlastne oci sme videli ako nesla z jedneho Steyra vybrat kartusa. S blickami ju u Steyra technik povoloval. Potom chcel pusku rozobrat, vsetko povolil a chcel vybrat zo zadu cely blok, ale to neslo. Tak dal pusku do zveraku a kladivom mlatil z predu po kartusi aby povolil zadok a islo to rozobrat.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 18:52 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Chcem poďakovať všetkým členom výpravy za podporu ale hlavne skvelú atmosféru ktorú sme si vytvorili my sami.
Pre mňa osobne neoceniteľná skúsenosť. Vďaka sile prírody určite najťažšia súťaž akú som kedy absolvoval aj keď strieľam len od minulého roka. To nebol dážď, ale aj leják je slabé slovo. Do toho silný vietor, ktorý sa neustále krútil. Rozhodovalo plno na prvý pohľad maličkosti ako hlavne dobré oblečenie a neustále sledovanie vetra. Všade voda- na podsedáku, v puške, v optike, do toho piesok a piesok- na puške, šatách, optike, na rukách....
Prvý deň som oblečenie absolútne podcenil, mal som pod kabátom len obyčajné tričko, ktoré sa zmočilo a bola mi neskutočná zima. Až taká, že trebalo vysvetliť spolustrelcovi z HU, že nie som alkoholik- tak sa mi triasli ruky pri zapisovaní do bodovačky. Smial sa, ale mne do smiechu nebolo. Vtedy nastal moment, kedy kvôli doslova triaške od zimy som zvažoval odstúpenie. Výsledok bol tomu adekvátny- 28b. Večer som teamovo zapíjal sklamanie:)
Druhý deň som sa hlavne oblečením dobre pripravil, špeciálne termoprádlo nasadil, handričky na uterák na utieranie pušky, optiky a neustále sušenie windikátora. Strieľal som neustále s korekciou od 30m a ďalej, neskutočné množstvo sklopiek bolo od 47 do 50m. Na moje vlastné prekvapenie som všetko dával, doslova som išiel ako píla. Povinné polohy všetky, rakušák sa chytl za čelo ako je to možné, že len prenášam na kríži ani neklikám. Proste to išlo a výsledok bol pre mňa neskutočných 45b. Keď som zistil že tohoročný majster Európy a minuloročný majster sveta dali toľko ako ja bol som nesmierne šťastný, že som jednoducho zistil, že sa to dá, že to ide. Totiž po prvom dni sa mi to zdalo ako nemožné. Nepamätám si ani na jeden závod, kde by som pri strieľaní toľko premýšľal a sledoval vietor, ako v ten druhý deň. Výsledok z druhého dňa ma katapultoval z nejakého 65. miesta na 33. miesto celkovo. Určite to mohlo byť lepšie, ale na to aké boli podmienky a že som bol na takej súťaži prvý krát v živote, tak som spokojný.
Čo sa týka Adama, tak referoval mi, že trafil väčšinu sklopiek do 35m, a takmer absolútne nič nad 35m, dal 40% povinných polôh. Windikátor mu visel kolmo dolu, nevedel ako má určiť smer vetra, podľa trávy sa nedalo ani podľa listov, všetko bolo príšerne premočené a ťažké. Od tých 30m bolo nutné dávať opravy podľa vetra. Niekedy aj bližšie.
Prišlo obrovské sklamanie, lebo darmo že sa veľmi snažil, na tie podmienky to nestačilo. Sám to potom priznal. Bod ho delil od tretieho miesta. Napriek tomuto sklamaniu so zanietením doma rozprával svojej mame, aká bola sranda a úžasná atmosféra vo výprave. Zjavne sa mu tam veľmi páčilo.
Jedného člena výpravy by som však chcel na záver špeciálne spomenúť a takto na diaľku mu vysloviť veľkéééé ďakujeme. Je to IvanG. Neskutočne skromný človek, ktorý podľa mňa má veľmi upokojujúcu charizmu, ktorú šíri okolo seba. V najväčšom daždi neustále chodil po trati a okrem fotenia pomáhal vrámci pravidiel každému čo sa dalo, dával povzbudivé slová, upokojoval, zariaďoval. Psychicky hlavne prvý deň veľmi pomohol aj Adamovi. Po celý čas pobytu bol absolútne každému k dispozícii nezištne pomôcť.
Takže asi toľko z mojej strany.


Naposledy upravil Mino dňa 18 Júl 2016, 20:07, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 19:01 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Vysledky su na oficiálnej stranke:
http://eftc2016.eu/en/results-en

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Júl 2016, 19:10 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
OT,problém s ferovou puškou presunutý do témy Steyr.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Júl 2016, 12:53 
Offline
pokročilý
pokročilý
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Okt 2011, 14:10
Príspevky: 102
Bydlisko: Varín
Ďakujem všetkým za skvelý výjazd k južným susedom. Síce nás riadne otestovalo počasie (strelecky, technicky aj psychicky),
predsa bolo veľa veci, pre ktoré sa oplatilo ísť. Nehovoriac o obrovskej skúsenosti z veľkých pretekov.

Na spiatočnej ceste po maďarskej diaľnici sa nám "podarilo" dostať defekt (zapichnutý kúsok nejakého kovu). Ale keďže sme šikovný, o nejakých 10-15 minút
sme pokračovali ďalej. Po ceste sme stretli ešte dvoch "kolegov", ktorý tiež mali defekt...


Prílohy:
WP_20160718_10_09_11_Pro_defekt.jpg
WP_20160718_10_09_11_Pro_defekt.jpg [ 301.55 KiB | Zobrazené 606 krát ]
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Júl 2016, 22:47 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1801
Bydlisko: Šamorín
Napisem aj ja par postrehov z mojho pohladu... Do HU sme isli pripraveni a vededeli sme zhruba do coho ideme, ale pocasie nas prekvapilo a vyviedlo z omylu. Dva dni nepretrziteho dazda a vetra nas dokonale preverilo, a to nehovorim o vsadepritomnom piesku. Fero spominal, ze ho mal aj v ustach... mal som podobnu skusenost... Boli okamihy, kedy som mal vsetkeho plne zuby a bol som nahnevany na cely svet... Vtedy vzdy nastupil Denis st. a dal do placu nejaku hlasku a bolo po zlej nalade. Na hlášky ,,maken buchten,, ,,kačapedal,, Milané... Brambora k brambore ML-lo na dvore... budeme dlho spominat... ;) Vzdy okolo seba siril dobru naladu. Bol pocas celej akcie nasim psychologom (hoci sme mali so sebou profesionala...). Denis, velmi pekne ti asi za vsetkych dakujem. Za sirenie dobrej nalady a nesmierna vdaka za tlmocenie. Bez tvojej znalosti miestneho jazyka by to bolo zlozite... Dakujeme. Dakujem aj vam vsetkym, ktori ste sa zucastnili ME. Som nesmierne rad, ze ste oba dni vydrzali a podali ste vzhladom na podmienky velmi slusne vykony. Dakujem. Skoda, ze nas nebolo viac, takato prilezitost mat vrcholne FT podujatie v susednej krajine asi tak skoro nebude...

PS: s Majkou sme dali dokopy strucny clanok o ME, doplnime ho fotkami a zverejnime ho...


Naposledy upravil serpa dňa 20 Júl 2016, 08:24, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 19 Júl 2016, 23:24 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Este nejake foto a nakolko nemame temu cistenie kabatov, tak takto ho periem ja, aj ked sa to nesmie.


Prílohy:
EFTC-2016-Hungary-336.jpg
EFTC-2016-Hungary-336.jpg [ 203.68 KiB | Zobrazené 562 krát ]
EFTC-2016-Hungary-378.jpg
EFTC-2016-Hungary-378.jpg [ 410.4 KiB | Zobrazené 562 krát ]
IMG_20160719_200053 - Copy.jpg
IMG_20160719_200053 - Copy.jpg [ 308.36 KiB | Zobrazené 562 krát ]

_________________
https://irongoat.sk/
Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 165 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.