Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 18 Apr 2024, 21:09

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 104 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 27 Aug 2018, 13:00 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1796
Bydlisko: Šamorín
Trošku sme si vydýchli a môžem zhodnotiť šampionát z môjho pohľadu...

Do Poľska som pôvodne nechcel ísť, nakoľko moje výkony nezodpovedajú takémuto podniku, ale na žiadosť okolia a kvôli nadštandardným priateľským vzťahom s Poliakmi som išiel...

To, že budeme strieľať v kameňolome v Lazoch sme vedeli rok dopredu, tak sme sa niektorí v rámci možností zúčastnili na všetkých súťažiach, ktoré tam boli v r. 2017 1x a tiež 1x 2018 asi mesiac pred MS...

Ako so už spomínal, trať (všetky tri dráhy za sebou podľa pravidiel FT) bola postavená v bývalom kameňolome ... Strieľalo sa na dve zmeny ... Podľa môjho názoru trate boli porovnateľné s našou FT ligou, veľké vzdialenosti, streľba pod uhlom hore/dole ... čiže nič čo by nás prekvapilo ... Podľa mňa, asi najlepšie trate čo sa išli na MS/ME ...

Veľmi ma teší, že sa z našej krajiny/SAFTA nazbieralo až 17 strelcov a prvýkrát sme postavili aj springer team...

Podmienky na tréning pred súťažou (asi 10 stanovíšť so sklopkami a nastreľovačka) organizátori pripravili priamo pri hoteli, kde boli ubytovaní skoro všetci súťažiaci ... čo bolo super...

Prvý súťažný deň nás trápilo veľké teplo a silný vietor, ktorý sa stále menil... Druhý deň bolo ešte veternejšie ako vo štvrtok, na nastreľovacej dráhe mi nestačila ani osnova v puškohľade na nadsadenie do strán... Ráno strieľali pružinovkári a poobede PCPčkari... asi po necelých dvoch hodinách slnko vystriedali ťažké čierne mraky (zotmelo sa) a začalo sa blýskať - trieskať zo všetkých strán a spustil sa neskutočný lejak... Organizátori správne pretek prerušili a v ten deň pretek úplne zrušili – pretek sa konal v otvorenom kameňolome s nízkym porastom drevín, takže mohlo ísť aj o život... (búrky sa nad kolbiskom točili asi dve hodiny).

Po večernom brífingu za účasti všetkých prítomných zástupcov krajín sa odhlasovalo, že PCP prerušený pretek dostrieľajú v sobotu a plánované tretie kolo (súťažný deň) bude zrušený... Bolo to ťažké rozhodnutie... Čiže sa vyhodnocovalo, iba 100 terčov z plánovaných 150...

V posledný deň (sobota) bolo od rána sychravo a padal hustý dážď, ktorý po cca 2,5 – 3 hodinách ustal. Po dostrieľaní nám oznámili, že Adam Komoráš a Denis Šramo jr. idú do rozstrelu... ale nevedeli sme o akú medailu... po asi 45min. neistoty a stepovania sme sa dozvedeli, že idú o prvé miesto a úplný šok pre nás nastal, keď sme sa dozvedeli, že tretie miesto v junioroch obsadil Filip Šišolák... Chalani sa veľmi tešili a čo sa mi páčilo, aj si priali medzi sebou... Keď boli v rozstrele (rozhodlo sa až v tretej smene v stoji), Rus stojaci vedľa mňa sa pýtal, ktorý strelec je náš, som mu povedal, že obaja a keď som dodal, že aj tretí junior je zo Slovenska mi gratuloval a chválil nás...
Ako som už povedal, v rozstrele si chalani nič nedarovali a rozhodlo sa až v tretej smene, kde vyhral Adam pred Denisom... bolo to neskutočné...

Trošku to na mňa doľahlo, keď boli chalani vyhlasovaní na záverečnom ceremoniáli na pódium... Vidieť tri Slovenské vlajky na stupni víťazov na majstrovstvách sveta je ÚŽASNÉ, ešte teraz som dojatý... Je to OBROVSKÝ úspech... Adam Komoráš, Denis Šramo a Filip Šišolák veľmi pekne VÁM ďakujeme a gratulujeme k úspechu, aký sa hneď tak nevidí... Netreba opomenúť aj umiestnenie Simony Hulačovej (doplatila na piatkovú búrku), ktorá v minulosti započala tradíciu, že skoro z každej vrcholovej akcie naši juniori prinesú medailu... Ešte raz Ďakujeme...

O tom, že mne a určite aj celej našej výprave gratulovalo spústa zástupcov z celého sveta k obrovskému úspechu... nemusím hovoriť...
Celkovým víťazom sa stal náš starý známy a kamarát z juhu Ferenc Sas...

Veľmi ma teší výsledok Slovenského teamu, ktorý obsadil 9-10 miesto a nechal za sebou pol sveta...

Na záver by som chcel poďakovať Vám všetkým, ktorí ste sa zúčastnili MS, či už lepším alebo horším výsledkom... Som na Vás všetkých hrdý, že aj napriek neľahkým podmienkam (teplo, búrka, dážď, vietor, skoré vstávanie) ste so cťou reprezentovali SAFTA...
Poľskí organizátori našu výpravu pochválili, že sme sa správali slušne k organizátorom a mali sme pre nich pochopenie...

Ešte chcem obzvlášť poďakovať rodičom Milanovi Komorášovi, Denisovi Šramovi st., Petrovi Šišolákovi, Františkovi Hulačovi, že vediete k tomuto športu svoje deti a vytvárate im skvelé podmienky (niekedy doslova za ne dýchate) + samozrejme všetkým rodinným príslušníkom, ktorí sa tiež nemalou mierou na tom podieľajú... ĎAKUJEM...

Výsledky: http://www.wftc2018.com/index.php/results


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Aug 2018, 09:55 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Veľká gratulácia naším juniorom a veľká poklona ich rodičom !!!

Tesi ma, ze aj ja mam tu cest byt clenom SAFTY, ktora sa dokaze aj takymto jedinecnym sposobom prezentovat vo svete.

P.S. Uz aby boli dalsie FT kola nasej ligy, uz mam absťák...

Edit.
Moj predchadzajuci prispevok pred zaciatkom MS a fotka nasich chlapcov so slovenskou vlajkou. Pozrite kolko vlajociek a stvorlistkov som pouzil. :happy1:
Mam uhadnut aj cisla buduceho zrebovania sportky ? :mdr3:

VladoB píše:
Prajem celej slovenskej reprezentacii vela úspechov. Hlavne budte v klude a výsledok sa dostavi.
Drzim palce !!!! :trefle: :trefle: :trefle:
:google: :google: :google:

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Naposledy upravil VladoB dňa 28 Aug 2018, 15:22, celkovo upravené 2

Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Aug 2018, 13:29 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Apr 2011, 09:44
Príspevky: 538
Bydlisko: Bratislava-Dubravka
Konecne som si nasiel cas pozriet ako to dopadlo a co nevidim :shock: Taky uspech ani nepamatam. Vsetkym gratulujem k uspechu. Trochu ma akurat mrzi, ze o uspechoch SAFTA sa media absolutne nezaujimaju ale zato je spravodajstvo plne dristov o tom co sa stalo v USA.
Rodicom patri velke uznanie, bez ich prace a podpory by nic z toho nebolo.

_________________
Weihrauch HW100 FSB Hawke Sidewinder ED 10-50x60


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Aug 2018, 14:36 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
Poďakovanie patrí všetkým, od Peťa Beňuša, ktorému sa chalani poďakovali pred všetkými účastníkmi MF priamo z pódia, Ferimu Hulačovi, Marcelovi Žipajovi, Jožkovi Kránerovi, vám všetkým, ktorí ste chalanom tiež pomohli dosiahnuť tento úspech, či už ako spolustrelci v domácej lige, odbornými radami, technickými zabezpečením ako aj prípravou domácich súťaží a výbornej atmosféry počas nich. Ďakujeme všetkým a hlavne našim borcom.


Prílohy:
naši chlapci.jpg
naši chlapci.jpg [ 113.74 KiB | Zobrazené 679 krát ]

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 28 Aug 2018, 15:05 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 752
Pedro35 má predbehol, absolútne sa sa stotožňujem s tým, čo napísal a pripajám sa k tomu.
Ich úspech mal základy v domácej lige, ktorá by sa nebola naplno rozbehla bez obetavosti vyššie menovaných Pedrom35.
Chlapcom tlieskam, urobili mi obrovskú radosť! :thumbup:
Skláňam sa pred ich úspechom, lebo na vlastnej koži som zažil super ťažké klimatické podmienky na tratiach, ktoré boli postavené na možných maximách vzdialenosti a boli naozaj majstrovské. :amen:
Na záver chcem vyzdvihnúť výsledok aj našej juniorky Simony, ktorá odstrieľala obidva dni veľmi solídne vyrovnané výsledky a nechala za sebou v celkovej výsledkovej listine mnohé známe skúsené strelecké osobnosti.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 29 Aug 2018, 13:47 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 23 Feb 2015, 12:10
Príspevky: 96
Ďakujem aj ja všetkým menovaným aj nemenovaným a celej Safte jej vedeniu a všetkým členom bez ktorých to nejde. Naši všetci juniori potešili hlavne kôli dobrej príprave na našich ligových kolách a súťaží ktoré sú na svetovej úrovni. Už sa posnažím nežundrat na náročnosť našich tratí prisaham . Este raz gratulujem celej Safte :-) a teším sa na Vás na poslednom ligovom kole a schôdzi .


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Sep 2018, 01:09 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1796
Bydlisko: Šamorín
Maja spísala pár slov...

http://ft-hft.sk/clanky-recenzie/ms-ft-2018--polsko


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Sep 2018, 07:07 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
je to super :super: , ďakujeme

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Sep 2018, 07:56 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Apr 2011, 09:44
Príspevky: 538
Bydlisko: Bratislava-Dubravka
Super reportaz, Majka by mala byt oficialny tlacvovy hovorca SAFTA. :thumbup:

_________________
Weihrauch HW100 FSB Hawke Sidewinder ED 10-50x60


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 20 Sep 2018, 12:05 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 752
Pekne spracované. :thumbup:


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 104 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.