Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 19 Apr 2024, 12:08

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 26 Aug 2018, 20:08 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 08 Aug 2016, 09:44
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava
Narychlo som prebehol ich stranku, registracia zacne 1.9.2018. Niekolko bodov:
- cena 155 libier (sutaz a "closing ceremony")
- termin 7.8.-11.8.2019
- pravidla budu podla WFTF + pribudnu vynimky (po dohode s WFTF) - chcu pretlacit niektore ich pravidla
Suhlasim s Ferom, argumentacia ani mna nepresvedcila. Prezentuju idealny priebeh a casovanie sutaze.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 26 Aug 2018, 20:33 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 752
Prvá smena má dostrieľať pred 13.30 a druhá začína o 14.00. Žiadna časová rezerva a už je zarobené na problém. Záver druhej smeny sa predpokladá na 19:30, zase žiadna rezerva, lebo po tomto čase sa už budú zhoršovať svetelné podmienky a v prípade posunu, ktorý podľa mňa bude budú vo veľkej nevýhode strelci, ktorí túto smenu budú strieľať. Zažil som to na vlastnej koži teraz v Poľsku, kde sa tak zhoršili svetelné podmienky pred búrkou, že som si s Big Nikkom nedokázal dobre namerať štyri po sebe idúce sklopky medzi cca 43 a 50m a tým pádom ani jednu som netrafil. Preto to tu uvádzam. Zase nemajú žiadne časové rezervy. Je to postavené na hrane absolútnych možností. Môže to vyjsť, ale aj kľudne nemusí....
Nemyslím si, že toto je cesta MS. Môj názor je, že by sa mali redukovať počty zúčastnených. Ináč to spojenie "majstrovstvá sveta" je dosť zavádzajúce.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 26 Aug 2018, 20:52 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13 Apr 2012, 16:57
Príspevky: 844
Bydlisko: Liptovske Sliace
Oni tam tych 450 strelcov naplnia v pohode iba z okolia (Britanie).
Inak to nebude.
Hadam im to vyde, ako planuju.
Su severnejsie, takze slnka a svetla by mali mat dost.
Ja tento rocnik asi vynecham.

_________________
HW 100 a S&B 12.5-50x60 FT
AA TX200 a Viper 10x44
Zoraki ultra 4,5 a Leapers UTG 2-7x32
Predtým: HW97, S634, Crosman 357 CO2, hatsan mod 25 supercharger, FX Ranchero 5,5, z optik Hawke Eclipse, Falcon FT, "bignikko"


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 26 Aug 2018, 22:21 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 752
Bez problémov to naplnia. Je to už na každom, či je ochotný absolvovať takýto veľký podnik. Vyriešiť financie, cestovanie a to najhlavnejšie - čas.
Ja sa momentálne k prípadnej účasti neviem vyjadriť.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 09 Sep 2018, 22:34 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1796
Bydlisko: Šamorín
Ak má niekto seriózny záujem zúčastniť sa budúcoročných MS sveta v Anglicku, je potrebné sa čo najskôr rozhodnúť... do 20.09. je potrebné sa zaregistrovať a udať počty...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Sep 2018, 06:45 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13 Apr 2012, 16:57
Príspevky: 844
Bydlisko: Liptovske Sliace
Viete mi poradiť, ak by som predsa len išiel sám, čo si potrebujem vybavovať na prevoz zbrane letecky?

Fero, začal si to už riešiť, ako si písal?
potrebujem urobiť skúšky, ako keď sa robí normálny zbroják, alebo je to len napísať/vyplniť nejaký list/formulár na polícii?

ďakujem

_________________
HW 100 a S&B 12.5-50x60 FT
AA TX200 a Viper 10x44
Zoraki ultra 4,5 a Leapers UTG 2-7x32
Predtým: HW97, S634, Crosman 357 CO2, hatsan mod 25 supercharger, FX Ranchero 5,5, z optik Hawke Eclipse, Falcon FT, "bignikko"


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Sep 2018, 10:19 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
Ak sa ti vobec nieco podari vybavit na prevoz, bude to u nas silno individualne. V principe potrebujes nieco co dokaze, ze tvoja zbran je vzduchovka v stanovenom limute a vlastnis ju na Slovensku legalne. Idealny je Europsky zbrojny pas. Skus navstivit miestne oddelenie PZ usek zbrani a streliva a povedz kam chces ist za akym ucelom a nech skusia ponuknut riesenie. Dalej uved, ze ucel cesty podlozis pozyvacim listom, ktory obdrzis od organizatora. Uvidis, ze nieco vybavit na policii je nemozne.
Co sa tyka leteckej prepravy, treba sa informovat priamo v spolocnosti ktorou letis. Su aj take spolocnosti, ktore zbrane vobec neprepravuju. Po ceste z Polska mali problem priatelia z Malty, ked im letecka spolocnost odmietla zobrat zbrane.

Nezacal som este nic riesit, nejako som stratil chut riesit veci okolo FT.

Ak sa chces zucastnit majstrovstiev, mal by sa poponahlat s rozhodovanim. Individualna registracia nie je mozna. Poznas casovy harmonogram prihlasovania. Ziskal som dalsi cas tym, ze som SAFTU zaregistroval do systemu organizatora bez poctov strelcov. 21.9. je uzavierka a po vyhodnoteni, 22.9. by som mal obdrzat pocty ktore mozeme obsadit v 1. kole. Ak to nevyuzijeme, tieto majstrovstva budu bez nasej ucasti.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Sep 2018, 12:13 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 752
Určite by som išiel na políciu Pixi sa opýtať na návrh ich riešenia cestovania so vzduchovkou. Nerobím si však ilúzie, ľudia na svojich postoch na Slovensku často neovládajú ani základné veci, ktoré majú ovládať a je to v ich popise práce. Nehovoriac o tom, že väčšina je absolútne neochotná čokoľvek riešiť.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Sep 2018, 15:20 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Ako ste na tom? Zaplnili ste stav? Keby ste mali volne miesto, tak by som uvazoval nad ucastou. S prevozom zbrane nemam problem - mam Europsky zbrojny pas na Steyra. Ako to vidite s cestovnymi nakladmi?

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Sep 2018, 21:26 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13 Apr 2012, 16:57
Príspevky: 844
Bydlisko: Liptovske Sliace
Skusim zajtra policiu v Ruzomberku.
Som zvedavy...
Uz zvazujem aj verziu, ze si v Anglicku kupim AA TX200 a zoberiem Falcona so sebou. Naspat ju poslem kurierom, ale asi to nebude mozne, kedze ani eshopy neposielaju.

_________________
HW 100 a S&B 12.5-50x60 FT
AA TX200 a Viper 10x44
Zoraki ultra 4,5 a Leapers UTG 2-7x32
Predtým: HW97, S634, Crosman 357 CO2, hatsan mod 25 supercharger, FX Ranchero 5,5, z optik Hawke Eclipse, Falcon FT, "bignikko"


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 36 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.