Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 26 Apr 2024, 08:01

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: 03 Jan 2019, 22:04 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Bola spustena registracia. Vsetko potrebne je na oficialnej stranke.
http://www.eftc2019.eu/index.html

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 04 Jan 2019, 11:11 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13 Apr 2012, 16:57
Príspevky: 844
Bydlisko: Liptovske Sliace
veľa vecí im tam ešte chýba
nesedia im ani dátumy
The schedule
Tuesday 2-6-2019
Wednesday 3-7-2019

v Grécku je vzduchovka OK
Maďarsko je 7,5 J ale asi lepšie ako cez 3 krajiny (rakusko, Slovinsko a Chorvátsko)
otázne je, či by bolo lepšie ísť cez Srbsko a Macedónsko alebo Rumunsko a Bulharsko

alebo letecky do Thesalonik

rozmýšľal z Vás niekto nad účasťou?

_________________
HW 100 a S&B 12.5-50x60 FT
AA TX200 a Viper 10x44
Zoraki ultra 4,5 a Leapers UTG 2-7x32
Predtým: HW97, S634, Crosman 357 CO2, hatsan mod 25 supercharger, FX Ranchero 5,5, z optik Hawke Eclipse, Falcon FT, "bignikko"


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 04 Jan 2019, 20:33 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Čo som zisťoval tak tá cesta a je údajne jedno cez ktoré krajiny sa prechádza, ide veľa mimo diaľníc, celkovo je zlá. Mnohí odporúčajú radšej ísť do Talianska a preplaviť sa do Grécka trajektom. Údajne je to pohodlnejšie, finančne neviem či nie drahšie. Ja nie som veľmi scestovaný, takže asi nikam tento rok na súťaž nepôjdem.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Jan 2019, 17:20 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Milan, nevies ake stare mas informacie o kvalite ciest. Minuly rok som bol sluzobne v Rumunsku. Kazdy strasil o zlych cestach, odporucal cestovat letecky. Zaver je taky, ze cesty mozeme Rumunom zavidiet. Vybudovali vela novych ciest s podporou EU. Rovnako ako pred par rokmi Polsko. Podla casu, ktory ponuka planovac ciest, nevypada ze sa ide po nejakych zlych cestach.
Ja by som sa mozno aj dal prehovorit na ucast...

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Júl 2019, 22:30 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Dnes podal Ferenc Sas a celý maďarský team oficiálny protest voči rozhodnutiu maršala. Išlo o to, že niekto podal protest voči valčeku, ktorý sa používa v kľaku. Že údajne nebol taký, aký mal byť....Vyriešili to tak, že všetky povinné štyri kľaky uznali všetkým strelcom! Samozrejme výrazne to ovplyvnilo poradie po druhom dni v prospech práve tých, ktorí nejaké kľaky nedali. Práve tí najlepší, ktorí kľaky aj tak dali si myslím, že sa právom cítia poškodení. Absolútne s Maďarmi v tomto súhlasím a držím im palce, aby sa ich protest presadil.
Protest proti valčekom podal Sergey Zubenko. Uviedol, že neboli dostatočnej kvality a neboli dostatočne naplnené a podľa neho výhodu mali tí strelci, ktorí mali vlastné valčeky.
Osobne by som určite tie valčeky zakázal. Dobrý strelec vie strieľať aj bez valčeka. Nie je to súčasť oblečenia, povinné polohy by sa podľa mňa nemali zľahčovať pomôckami ako sú valčeky. Ale toto je už len môj súkromný názor, určite väčšina strelcov je za valček, lebo im to veľmi zľahčuje stabilizáciu kľaku. Toto je však ukážka, ako takáto nepodstatná pomôcka môže ovplyvniť priebeh celého šampionátu.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Júl 2019, 07:09 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Nechapem, Zunenko je lenivy si nosit svoj valcek so sebou. A nenapadne ho nic lepsie ako svojim stupidnym protestom znicit celu sutaz.....
Divim sa rganizatorom, ze jeho protest okamzite nezmietli zo stola. Ich dalsie rozhodnutie, ze cele zle....

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Júl 2019, 11:19 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Clovek na den vypadne z reality a to sa deju veci.
Nemam vsetky informacie, ale z toho co viem, organizator mal jednoznacne zamietnut Zubenkov protest. Vsetko by islo dalej v poriadku. Tym, ze ho uznal spustil retaz dalsich vynutenych rozhodnuti ktore znehodnotili a pochovali celu sutaz.
Mino, zakazat valceky, lebo dobry strelec vie strielat bez nich... Niekto moze povedat, ze dobry strelec vie strielat bez kabata, rukavice, nastavitelneho palmrestu, haku, vodovahy, naklonomeru.... Takyto zakaz valcekov by spustil seriu dalsich nekonecnych zakazov. Podla mojho nazoru netreba nic zakazovat, iba organizator by mal okrem stavby trate, najdenia miesta kde robit uvodny a zaverecny ceremonial, kde ubytovat ucastnikov, mal riesit dostatocny pocet schopnych marsalov, ktori vidia dalej ako iba po okamzite rozhodnutie. Este ze som tam nebol.
Chyba nebola vo valcekoch, nech boli akekolvek, ale neschopnych organizátoroch co riesili protest!!!!


Prílohy:
Poznámka: Svijany Maz 11°
15624029487810.jpg
15624029487810.jpg [ 111.23 KiB | Zobrazené 983 krát ]

_________________
https://irongoat.sk/
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Júl 2019, 14:55 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Samozrejme, že som vedel, že svojim vyjadrením s valčekmi môžem rozpútať diskusiu. To však nebolo úmyslom. Len ja osobne som nepochopil od samého začiatku kľakatka pri HFT a valčeky v FT. Nie je to ani súčasť oblečenia, ani súčasť pušky. Osobne by som určite hlasoval v FT za zrušenie kabátov, valčekov aj rukavíc. Veľmi, veľmi nerád nosím ten kabát, lebo považujem za nevýhodu strieľať bez neho, ak druhý ten kabát má.
Samozrejme v tomto prípade podľa mňa je úplnym nezmyslom uznať protest Zubenka. Protest maďarského teamu považujem úplne za oprávnený. Je totálny blud kvôli valčekom- údajnej nekvalite tak hrubo zasiahnuť do priebehu šampionátu.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Júl 2019, 15:18 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4235
Bydlisko: Trnava
Valceky v FT chapem. Kto zazil MS v Litve ich bral ako vykupenie. Je to jedna z mala veci, ktora sa pouziva v FT aj v olimpijskej strelbe.
S kabatom mas absolutnu pravdu, tento rok som ho aste nemal na sebe.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Júl 2019, 00:06 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Takže rozum zvíťazil a maršali dnes ráno zrušili rozhodnutie po prvom podanom proteste s vysvetlením, že valčeky sú možnosťou strelca- nie nutnosťou a nemohli ovplyvniť výsledky súťaže. Takže sa zarátavali len skutočne zložené sklopky v kľaku.
Gratulujem našim južným susedom k titulu majstra a vicemajstra Európy. Ukázali zase, že sú špičkou v FT a pre nás bude len prínosom v budúcnosti každá športová konfrontácia s nimi.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.