Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 28 Apr 2024, 07:26

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
PoslaťNapísal: 11 Aug 2022, 11:22 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1797
Bydlisko: Šamorín
Majstrovstvá Európy v HFT budú už v známom prostredí v Cholticiach (Česko) v termíne 10.-11.9.2022. Všetky informácie nájdete na https://www.whfto.com/

Tí, ktorí sa ešte neprihlásili, termín je do 15.08.2022!!!


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 08 Sep 2022, 20:09 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1797
Bydlisko: Šamorín
Zajtra odchádza naša početná výprava na Majstrovstvá Európy v HFT do Česka. Všetkým reprezentantom SAFTA držím palce...

Zoznam reprezentantov SAFTA:
František Hulač - člen HFT teamu
Milan Komoráš - člen HFT teamu
Miroslav Grega - člen HFT teamu
Matej Grega - člen HFT teamu
Evka Gregová – junior
Marcel Žipaj - člen HFT teamu
Pavol Telepák - člen HFT teamu
Martin Tarnóczi
Róbert Šinský
Dominik Hornáček
Ján Vaľo
Simona Hulačová
Henrich Nagy
Pavel Halčák
Tamáš Šulek
Šarlota Šuleková - junior
Marián Oršulík
Michal Kavuľa


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Sep 2022, 10:53 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 04 Nov 2015, 19:10
Príspevky: 92
Ďakujem všetkým zúčastneným za dobru náladu počas celej akcie. Veľká gratulácia Evke Gregovej za jej bojovnosť a krásne tretie miesto.

_________________
Hobby strelec


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Sep 2022, 11:02 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 753
Bolo mi s vami veľmi dobre, vďaka za super spoločnosť a Serpovu pomoc pri mojej účasti, ktorá bola na poslednú chvíľu.
Evke Gregovej veľká gratulácia, naša najmladšia účastníčka nás zachránila. :winner3:
Výsledky:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1654905124


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 12 Sep 2022, 22:07 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1797
Bydlisko: Šamorín
Všetkým reprezentantom SR na ME patrí veľká vďaka za reprezentáciu. Veľká gratulácia Evke Gregovej za tretie miesto v junioroch :thumbup: Vyzdvihnem aj úspech Marcela Žipaja, ktorý obsadil skvelé 8 miesto, ako aj 12 miesto Milana Komoráša, kde ma obaja presviedčali, aby som ich nedával do teamu, nakoľko sú si nie istí svojimi výkonmi. Výkony ostatných určite nesklamali, ako písal Miňo, hanbu sme si nespravili. Výkony jednotlivcov určite ovplyvnili aj podmienky na trati - hlavne časté prerušovanie súťaže, kvôli technickým problémom na trati...

PS 1: Moje postrehy, ako nestrieľajúceho účastníka, ktorý trošku videl aj do zákulisia súťaže... Obe trate Alfa aj Bravo boli postavené v prekrásnom prostredí Choltického parku. Potenciál prostredia dôverne poznám, neboli sme tam prvý krát (ja osobne už 4x). V sobotu som bol ako rozhodca na Brave...pár terčov bolo pod uhlom hore a dolu (začiatok trate) prechod do tmavého lesa kde sa striedali rôzne vzdialenosti, stredná časť rovina s povinnými polohami v riedkom lese, sklopky na max... posledná časť bola na lúke a časť sa strieľala opačne zo svetla do tmavého lesa, terče na lúke sa museli strieľať na lakťoch... Náročnosť, trate podľa môjho odhadu stredná... Terč číslo 20 sme pre nefunkčnosť museli zrušiť (bola na nej silná predpätá pružina a nesklápala sa).
Druhý deň som bol na Alfe. Začiatok trate v okolí jazera kde sa terče križovali a ťažko sa odhadovala vzdialenosť, prechádzalo sa do riedkeho lesa po 11 stku, ďalej trať pokračovala v lese, kde boli terče na tzv. preskačku z čistiny do lesa na rôzne vzdialenosti... tiež stredná obtiažnosť... až na č. 17, kde sa muselo ísť mimo kolík cca 1,5m do krkolomnej polohy... Bohužiaľ aj na Alfe sa museli anulovať dva terče, č.29 pre nefunkčnosť terča (tiež silná pružina) a č.37 terč bol pod min. vzdialenosť (5,8m). Zatiaľ som nebol na súťaži, kde sa museli anulovať až tri terče... Na dvoch terčoch som musel upraviť (povoliť) skrutku na tiahle lízatka, nakoľko sa terče plynule nesklápali (terče na Alfe boli úplne nové a niektoré tiahla sa neustálim sklápaním a naťahovaním zaťahovali). Oba dni okolo obeda sťažili streľbu silné prehánky, ktoré po cca 1 hodine prestali...
Najnáročnejší deň bol v nedeľu pre strelcov na trati Bravo, kde sa často prerušovala súťaž pre protesty súťažiacich na nesklopenie cieľa... Použité sklopky majú tzv mŕtvy chod cca 1,5 cm (lízatko sa pohne aj po zásahu siluety terča) čo vyvolávalo dojem zásahu killzóny a nesklopenie cieľa... + narušovali priebeh nezodpovední cyklisti a hubári, ktorým zákazy a upozornenia nič nehovoria...
PS 2: VÁŹME SI ČO DOMA MÁME...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 18 Sep 2022, 23:07 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1797
Bydlisko: Šamorín
Našiel som video:
https://www.youtube.com/watch?v=fGu5t5TJjPs


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.