Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 05 Máj 2024, 03:19

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 05 Nov 2014, 11:27 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 02 Sep 2010, 10:10
Príspevky: 543
Podla mňa sa to neda absolutne porovnať, naše dve suťaže HFT, ktore aj tak väčšina berie ako sranda match, alebo oddychovku s českym HFT kde to beru važne. V každom pripade tam chybali minimalne piati- šiesti strelci ktory by dokazali zamiešať stupne viťazov,bohužial tuto suťaž ignorovali. Jediny strelec aj s HFT vybavou si tam bol ty Fero a po prvom dni sme všetci verili že to vyhraš. :amen:
Ja by som skôr očakaval že otvoriš temu FT v Polsku kde si skončil len o chlp druhy. Nas ako teda FT strelcov by to mohlo skôr zaujimať, myslim FT preteky v Polsku a pod., alebo FT preteky v Madarsku. Do čiech na HFT vela ludi nechodí okrem vas dvoch.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Nov 2014, 12:10 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Nebol som tam iba sam s HFT vybavou, ale neviem co povazujes za HFT vybavu, ale to je jedno.
Po uspesnom prvom dni sa ukazalo v plnej krase minimum HFT sutazi ktore som absolvoval. Steyr slapal spolahlivo, dokonca za pozornost stoji, ze nocne HFT sme koncili s namrazou na puskach a na prvych troch miestach bol Steyr. V nedelu som pohorel. Najskor som si pomylil nadsadzovanie a podsadzovanie a ked prisla strelba, kde strelec lezal dolu prudkym kopcom, to uz bol uplny koniec. Drvivu vacsinu jednotiek som nachytal tam.
Rovnako ako v HFT plati aj v FT, treba strielat co najviac sutazi. Ja som schopny pri treningu nastrielat neuveritelne veci. Napriklad v sobotu v Stefanovej som mal cvicnu sklopku s 15 mm killzonou na 32 m. Strielal som na nu z klaku a stoja. Zrovna prisli Pedro s rodinou. Povedal som si, ze budem strielat dokial netrafim a potom ich privitam. Musel som to prerusit aj ked sklopka stale padala, lebo som vypadal ako iny, ked som sa ani neotocil a len strielal. Prideme ale na sutaz a nedam v stoji 40 mm killzonu na 25 m.
Rovnako som u Hena bez problemov trafil 15 mm killzonu na 50 m, 20x po sebe z FT sedu a na sutazi to nedam na 22 m. Z toho dovodu stale tvrdim, ze sutaze sa nedaju vyhravat strelbou za pocitacom alebo doma na zahrade. Nic nenahradi realne sutaze, alebo treningy, ktore simuluju sutaze.
K sutazi v Polsku a Madarsku som napisal, ze ich odporucam absolvovat, bolo tam super a co viac treba pisat.
Uvidim ako sa na schodzi dohodneme, kolko ligovych kol odsuhlasime, ale som presvedceny, ze k nasej lige si pridam urcite aj nejake zahranicne sutaze a verim, ze aj HFT v Cechach. Verim, ze nebudem sam.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Nov 2014, 13:03 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 02 Sep 2010, 10:10
Príspevky: 543
Vybavou som myslel iny typ puškohladu. Tie ktore použivame na FT su absolutne nevhodne na HFT. Ja napr. klikam takže zase na HFT je to nepoužitelne, musel by som pušku nastavit na prenašanie. A ako som už napisal kedže strielame FT tak predpokladam že strelcov viac zaujimaju FT suťaže, ale samozrejme sa môžem myliť, nech sa vyjadria ostatny.
Ja si myslim že chyba je len v ludoch a ich pristupu a nie v tom či budeme v telke alebo nie, ale k tomu sa už nebudem vyjadrovať.
Napr. v čechach je tych HFT suťaži mraky, každy tyždeň jedna a niekedy aj na viac miestach naraz ani nevieš kde maš isť skôr. Jedny suťaže robi Kubajz druhe Alexus, dalej moravsky pohar. Kolko ludi od nas tam chodi? Nikto. A opačne kolko ludi chodi na naše suťaže z čiech? Nikto, a pritom to maju z moravy rovnako daleko ako z inych kutov slovenska. Dva narody,byvali jeden štat a češi idu radšej strielať do Polska na polsku ligu, naši strelci idu radšej do madarska, alebo do polska, to su tie veci na ktore treba najsť odpovede.
p.s. prečo neprišli vychodniary na MS? ved to bola dvojdňovka ktoru tu všetci chcu a nepomohlo ani to, ani raz za rok ani na tie MS, stredoslovaci to iste.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Nov 2014, 13:15 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Je to iba tym, ze v cechach si vybrali cestu HFT a u nas FT. Logicky obe strany vyhladavaju a navstevuju podla toho sutaze. Nic ine v tom nie je. Myslim, ze mame velmi dobre vztahy. Pocet ludi na sutaziach netreba znasilnovat. Pride kto bude chciet.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Nov 2014, 13:31 
Offline
veterán
veterán

Registrovaný: 02 Sep 2010, 10:10
Príspevky: 543
Ferino, teoreticky maš pravdu a napisal si to pekne-diplomaticky, ale prax bohužial ukazuje niečo ine. Ja som len reagoval na tvoj prispevok z predošlej stranky kde pišeš že nam svet unika. Ved tento rok začala HFT liga a vieme ako to dopadlo, to je tiež tvoj prvy prispevok.
Vzťahy su dobre :mdr1:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Nov 2014, 14:02 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
Asi som to zle napisal, ale myslel som vztahy medzi SK a CZ strelcami. Vztahy doma neriesim.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Nov 2014, 15:14 
Offline
mazák
mazák
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Feb 2011, 09:09
Príspevky: 380
Bydlisko: Ľubotín, okr. SL
JuroNR píše:
p.s. prečo neprišli vychodniary na MS? ved to bola dvojdňovka ktoru tu všetci chcu a nepomohlo ani to, ani raz za rok ani na tie MS, stredoslovaci to iste.

Za severné teritórium Spiš a Šariš reagujem, že cestu na MS "zablokoval" nepriaznivý zdravotný stav rodinných príslušníkov v posledný týždeň pred pretekom, resp.v inom prípade zamestnanie - a plánovali sme ísť jedným autom. Môžeš o tom špekulovať, ak sa ti chce, ale je to tak, priority sú priority... Aj keď sme sa všetci na MS tešili. Akú "výhovorku" majú v talóne Zemplín a Gemer, netuším.

_________________
HW 50S (verzia F, <7,5 J)


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Nov 2014, 15:56 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
To, ze niektori strelci dokazu ist na sutaz kazdy vikend je pre vacsinu z nas nedosiahnutelne. Povinnosti doma a v praci plus vsetky casto nenaplanovatelne udalosti vytvaraju aspon v mojom pripade prostredie. v ktorom som vdacny aspon za tie akcie na ktorych som bol. A 40 sutazi v roku, v mojom pripade urcite v inom zivote. Bez ohladu ako casto na sutaz pridem, vzdy sa tesim, ze sa zabavim a porozpravam sa s ludmi s rovnakou krvnou skupinou. Ak by som strielal castejsie bolo by to urcite poznat aj na vysledkoch.
A aby som neodskakoval od temy, Feri klobuk dolu nad vykonanou robotou... :thumbup:

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Nov 2014, 17:53 
Offline
senior
senior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 25 Sep 2013, 22:32
Príspevky: 294
Bydlisko: Spišská Nová Ves
kirk píše:
JuroNR píše:
p.s. prečo neprišli vychodniary na MS? ved to bola dvojdňovka ktoru tu všetci chcu a nepomohlo ani to, ani raz za rok ani na tie MS, stredoslovaci to iste.

Za severné teritórium Spiš a Šariš reagujem, že cestu na MS "zablokoval" nepriaznivý zdravotný stav rodinných príslušníkov v posledný týždeň pred pretekom, resp.v inom prípade zamestnanie - a plánovali sme ísť jedným autom. Môžeš o tom špekulovať, ak sa ti chce, ale je to tak, priority sú priority... Aj keď sme sa všetci na MS tešili.

Ja za seba este doplnim. Dvojdnovky su fajn, pretoze ak sa mam niekam trepať 300 km tak to beriem ako vikendovy vylet. Bohuzial vecsina pretekov je pre nas na druhom konci chotara takze aj z cisto ekonomickych dovodov je to niekedy nerealizovatelne. Ako kirk pise je to o prioritach a aj napriek ponuke od Joja som svoju ucast so smutkom odriekol. JoJo tymto ti chcem za Tvoju velkodusnu ponuku aj takto podakovat a ver tomu, ze si to nesmierne vazim. Aj napriek vsetkym problemom verim, ze sa dvojdnovky chytia a ak to bude co i len trosku mozne samozrejme rad sa zucastnim, uz len z takeho malicherneho dovodu, aby ta celorocna vysledkova listina vyzerala uplne inac :D A som rad, ze neoficialny titul v HFT ostal na Spiši :clap:

_________________
HW 97 KT + Kozap + Hawke Sidewinder 8-32x56 + V Mach kit
:winner1: :winner1: :winner1: :winner1: :winner1:
:winner2:
:winner3:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Nov 2014, 21:33 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
JuroNR píše:
p.s. prečo neprišli vychodniary na MS? ved to bola dvojdňovka ktoru tu všetci chcu a nepomohlo ani to, ani raz za rok ani na tie MS, stredoslovaci to iste.


Ja sa len kratko zamyslim a nazriem do historie nasich sutazi. :)
JuroNR, kolko krat si bol Ty na sutazi v Cingove napríklad? Alebo vo Viglasi za tie roky? :)


Ale odporucam sa vratit k povodnej teme.

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 24 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.