Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 08 Máj 2024, 07:25

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Správa
PoslaťNapísal: 17 Apr 2011, 20:36 
Offline
nováčik
nováčik
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 17 Jan 2011, 02:03
Príspevky: 6
Bydlisko: Trnava
...sme partička FTákov, který si sem tam zaskotačí s klešťama a letlampou :aille2:
...teda s diabolkami a PCPčkou :pan3:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Apr 2011, 20:49 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
že stredovek :diable: ...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Apr 2011, 22:13 
Offline
mazák
mazák

Registrovaný: 04 Júl 2010, 18:51
Príspevky: 325
Bydlisko: Trnava
caco píše:
Bohužial, žiadny absolútne nový FT špeciál sa nekonal.
Je to Tau 300 so skrátenými hlavňami, kratšími kartušami na vzduch a iným čudom na konci...

Pokial to bude strielat presne, bude to mat 15 - 16 J (u 4,5 mm aby to malo co mozno najviac vyrovnanu drahu), tak nech koncepcia vychadza z hocicoho. Ten vacsi kus by mal dat, podla slov pana Kachlira, pri plnom vykone a plnom naplneni kartuse do tych 200 vystrelov. No a predbezna cena by mohla byt okolo 18.000 cz korun (cena bez pazby) - ta bude zavisiet od poctu vyrobenych serii.
Jedna velka vyhoda zbrani kupovanych z TAU Brno je to, ze ta firma je "za rohom" - v Brne, takze nie je problem tam zajst a poziadat ich, aby nam tie zbrane doladili presne podla nasich potrieb a to bez dorozumievacich problemov.

PS: MK 300 je stavana na tercovu strelbu na kratsie vzdialenosti ako je maximum u FT a HFT (50 m) a je tam iba 7 - 8 J.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Apr 2011, 22:43 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Ja som reagoval na toto:
fero píše:
Pani, keby mal niekto zaujem osahat si vyrobky TAU Brno, napr MK 300, tak ucast na burze prislubil sef TAU-ky p. Kachlir. Mal by priniest aj absolutnu novinku z ich produkcie - FT special. O tom zatial asi ani Google nic nevie.

No a FT špeciál sa nekonal.

Že nakolko sú Tau-ky dobré vzduchovice na FT neviem posúdiť nakolko som žiadnu nikdy nemal a ani o nikom neviem kto by FT s týmto strielal.
300 barová kartuša podla mňa nemá žiadny význam pretože už možno po druhom plnení (v prípade dlhej puškovej kartuše) ideš hlboko pod 300 bar a tým pádom to je na prd (malo by to výhodu ak by si mal flašu ktorú by si plnil na 450 barov). Takže je jasné že pri Field Targete a 50 cieloch bohate postačuje 200 bar a je aj podstatne jednoduchšie dopĺňanie vzduchu.
Ale je to iba môj názor.

P.S. samozrejme som rád že som p. Kachlířa spoznal osobne.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 17 Apr 2011, 23:06 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4237
Bydlisko: Trnava
P. Kachlir mal na mysli zrejme to zaoceanske cudo miesto FT. Inac ta poloha keby sa trochu vylepsila, napr. poduska pod hlavu a nemuseli sa tak krcit nohy by bola dobra pre nas, co nam nieco vystava pri strelbe v lahu. :D
Inac potesujuca sprava je, ze TAU sa vazne zacina venovat, ako to ich sef nazval "hobby strelbe". Zaujimave boli informacie tykajuce sa vyroby hlavni a myslienok na dalsie vyrobky, ktore su zatial v hlave.
TAU bolo mozne vyskusat aj na strelnici v Stefanovej po burze. Ja som to ale nevyuzil, lebo som prisiel na to, ze ked nevyskusam co by mohlo byt lepsie ako moje, tak si myslim ze to moje je najlepsie. :lol:

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 65 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.