Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 06 Máj 2024, 17:57

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 10:13 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Presne takto som si to predstavoval...na začiatok určite...dík.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 10:34 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
madbugie píše:
...chuapi šak neoblbujte ho hned tisícovými flintami...

A potom sa všetci divia že na súťažiach sa neobjavujú nové tváre... :hehe:
Pokiaľ bude skupinka "vyvolených" presviedčať samých seba a všetkých na okolo že minimálne bez Steyra (samozrejme so stabilizátorom :mdr1: ) v kombinácii s Diamondom to proste nemá cenu, tak na súťažiach sa ešte dlho, dlho neobjaví viac ako tých (stále istých) 20-25 ľudí... :mrgreen:

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 10:35 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
madbugie píše:
....no a ked ho to chytí tak o rok pojde slávia z domu a pribudne HWčko... AAčko... Dianka alebo iná PCP mašinka... plus solídny puškohlad...
A v konečnom dôsledku ho to vyjde omnoho drahšie ako keby si hneď kúpil nejaké poriadne PCPčko (a nemusí to byť Steyr - stačí aj Evo ;-) ).
Ale nebol by ani prvý a ani posledný... :désolé1:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 10:44 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Tak...a teraz? :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 11:46 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Chalani, naozaj chcem niečo na začiatok, bez toho aby som popieral kvality popisovaných zbraní. Ak mi na pamiatku ostane nejaké lacnejšia vzduchovka v skrini, nevadí. Všetko by malo, aspoň podľa mňa, mať určitý vývoj. Uvediem príklad, hoci z inej oblasti a mnohí si v duchu povedia, že to sa nedá porovnávať. Mám kolegu, ktorý na motorke nikdy nesedel. V 45-ke sa rozhodol, že na to má, tak si kúpil najväčšiu, najsilnejšiu a aj najťažšiu motorku. Splnil si chlapčenksý sen. No na prvej zákrute na Babe, si vytvoril nádhernú otvorenú zlomeninu, novú motorku pekne pošúchal po zemi. Následne povedal, že motorku nechce ani vidieť, už na ňu v živote nesadne. Poškodenú motorku predal s veľkou stratou...a aj profíci mu nakoniec povedali, že mal začať so 125-kou, aby sa to naučil a postupne si pridával.

Pozrel som si fotky zo súťaží a mám z toho dobrý pocit...páčili sa mi...:)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 12:45 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
Robo píše:
A potom sa všetci divia že na súťažiach sa neobjavujú nové tváre... :hehe:
Pokiaľ bude skupinka "vyvolených" presviedčať samých seba a všetkých na okolo že minimálne bez Steyra (samozrejme so stabilizátorom :mdr1: ) v kombinácii s Diamondom to proste nemá cenu, tak na súťažiach sa ešte dlho, dlho neobjaví viac ako tých (stále istých) 20-25 ľudí... :mrgreen:

pod toto sa kludne podpisem :-)
len dalsi problem je ze ked pride zaciatocnik, ktory si len chce vyskusat ci ho to bude bavit, tak vzhladom na stanovenu narocnost nastriela tak 5-6 bodov a nik ho uz neuvidi, lebo pochopi, ze ked chce aspom trocha stiahnut rozdiel, musi investovat do vybavenia...
cize na jeho prvej ucasti hned sklamanie a vytriezvenie ze to vsetko pyta peniaze
lenze on nechce vyhadzovat peniaze ked ich porebuje na nieco ine a hlavne sa tym nezivi...
skratka zacarovany kruh :D

ked si vsimnete, najviac ludi sa zucastnilo na zaciatku minuly rok, odvtedy je nova tvar skor zazracnou vinimkou, jednoducho novi prisli skusili a odporucali sa :D ale to uz patri do ineho vlakna

cize mas dve moznosti
ak to chces na sutaze a venovat sa tomu, inemu ako investicii pri ktorej penazenka zaplace sa aj tak nevyhnes
pokial to chces len vyskusat ci ta sutaze budu bavit (inemu sa totiz SAFTA nevenuje, ziadne zabavne strielanie a podobne) treba ratat s istym handikepom ak budes mat slabsie vybavenie a nesmies sa dat odradit hned prvym, druhym, tretim, vlastne neustalim sklamanim zo slabsieho umiestnenia :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 12:51 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Rozumiem...mojím doterajším koníčkom, detským snom a všetkým bolo lietanie, ktoré ma ročné vyšlo aj nad 7000 eur...založil som si rodinu, potrebujem niečo pokojnejšie, menej nebezbečné, napriek tomu adrenalínové...s trochou menšieho míňania...ako som napísal na začiatku, od mala som mal vzduchovku...chcem zistiť, či mi to pôjde. Mám slabé dioptrie od tých čias ( do 1 ). Potrebujem zistiť jednoducho, či mám šancu strielať presne. Na to nechcem kúpiť pušku, ktorá bude ako moja krátka guľová zbraň trčať v trezore...
To je celé...ak to má význam, zoženiem si poriadnu zbraň a budem sa tomu venovať.
Fotky sa mi zo súťaží páčia...mám pocit, že by to bolo fajn, keby to šlo.

:)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 12:59 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Kludne príd na najbližšiu súťaž aj bez vzduchovky.
Prídeš, pokecáš, omakáš, vyskúšaš a uvidíš.
Tie drísty o tom ako znechutený nováčikovia odchádzajú lebo nastrielali iba 5 bodov si nevšímaj. Na prvý krát nikto z nás nebol šampión. Proste to chce tréning. Nič viac a nič menej. Tréning. Tak ako u každého športu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 13:01 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
tak pokial si mal taky rozpocet doteraz, teraz to bude podstatne lacnejsie :-)
tu je len jednorazova investicia na zaciatok

myslim ze investicia na zaciatok cca 400-500€ ti teda nesposobi problem
v tom pripade si premysli ci chces pruzinu alebo PCP (stlaceny vzduch)

ak pruzinu, za cca 330€ mas HW97 co patri k spicke, a na nu nejaky puskohlada za 100€, trebars to MADom spominane Nikko Airking 4-12x42
na zaciatok slusna zostava, kde ta bude brzdit len puskohlad, ktory mozes casom vymenit za lepsie a urcite drahsie ako sama vzduchovka :D

ak chces PCP, tam ten vyber bude zlozitejsi, lebo aj cena je dakde inde, musis si povedat kolko si ochotny do toho vrazit penazi... kde mas vrchnu hranicu, potom sa bude dat aj poradit



caco
ako je teda mozne ze sa obrazne povedane z 9 z 10 novacikov uz viac neukazalo? skus mi to nejako logicky vysvetlit, odovodnit, iny dovod napriklad ;-)
ved vies ze na odovodnenia si potrpim a nemam rad len take placanie do vzduchu :)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 13:04 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
A ktorých 9 z 10 to je?


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.