Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 28 Apr 2024, 05:34

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 17:15 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Bench rest píše:
To Robo: ja viem že s tým stabilizátorom si narážal na mňa, ale prečítaj si čo si myslím o náročnosti súťaží smerom k "nováčikom".
Neber to osobne, chcel som tým iba poukázať na to že niektoré veci sa ženú zbytočne do extrémov...
Inak tvoj názor poznám a stotožňujem sa sním. :super:

Robo píše:
...Aby som nebol úplne OT, tak aj ja sa (už ako divák) prikláňam k myšlienke Bench resta ktorú tu načrtol Tomcat...
viewtopic.php?f=45&t=360

Ďalšie zrnko múdrosti. :mdr1:
MarekZCKE píše:
...ale poriadni chlapi vždy strieľali, strieľajú a aj budú výlučne pružinou!!! či? :eh:

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 17:41 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Bol by som viac za pružinu...no to, že je PCP "výhoda" som nevedel...:(


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 17:44 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
Robko ale každý chce napredovať, mať ešte lepšie, kvalitnejšie, presnejšie a to je aj o peniazoch. Pochop nemôžme teraz keď príde na súťaž niekto nový vytiahnuť všetci staré Slávie aby to bolo "spravodlivé" voči nováčikom. Navrhol som aby sa trocha poľavilo v náročnosti jed. súťaží. Pozri koľko sa chystám kúpiť si kvalitnejšiu optiku ale nemám na ňu tak strieľam s tým čo mám a dosahované výsledky sú vďaka mne a nie Diamondu za 750 €. Preto novému "záujemcovy" o súťaženie v FT navrhujem to naoptimálnejšie bez investície si vyskúšať súťaž s kvalitným PCPčkom a potom podľa jeho zváženia a pocitoch z toho čo prežije nech sa sám rozhodne ako a koľko investovať do tohoto športu a či vôbec sa tomu venovať. Ja mu ale určite nebudem radiť že "kúp si niečo lacné", lebo sám vieš že je to aj o kvalite zbrane, ale nebudem ho ani nahovárať na kúpu Steyra a pod. to je na ňom.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 17:50 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Klobúk dolu...dobre napísané...

To Bech rest: v sobotu ideš ako? resp. ideš asi skôr, však?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 19:08 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
PCP je výhoda lebo proti pružine je u nás viac argumentov.
Ale nechápem jedno. Niekto si chce zastrieľať, nechce do toho veľa investovať, tak si kúpi pružinu. Je ich určite viac ako PCP i keď väčšina možno nemá optiku ale aj tak. Prečo neprídu aj takí ľudia si zasúťažiť? No prečo?
Alebo z druhého súdka... Každého u koho vycítite, že má v kapse na PCP tak ho hneď smerujete k nej. Záhada prečo je kategória pružín už asi len o mne zrazu dáva zmysel. Krásny príklad toho ako sila slov a myšlienok sa stala realitou. Totižto keď budete stále šíriť osvetu, že len s PCP si zasúťažíš tak môžete čakať jediné. Nikto s pružinou nepríde. :idea: Snáď je to zrozumiteľné lebo za týmto si stojím. Nieje to provokácia ako mám vo zvyku.
Netvrdím, že pružina je lepšia. Ale je to ten vývoj, ktorý po celý čas nevedome brzdíte. Sami proti sebe. Lebo čisto teoreticky nevylučujem, že človek ak aj roky strieľal s pružinou a príde zo zvedavosti na súťaž, mu nakoniec učaruje PCP. Treba si uvedomiť, že toto je bežný vývoj. Pružina=>PCP... Tak asi by som si premyslel tú stratégiu ako osloviť väčšinu, ktorá vlastní piestové flusátka ale ani sa neukáže a teda je malá pravdepodobnosť, že presedlá na PCP. Na domáce účely im postačuje aj Slavia a 4x20.

PS: asi príspevok do témy kde sa riešia návrhy ohľadne súťaží. sry

A to zrnko múdrosti vidím, že padlo na úrodnú pôdu. Len tak ďalej :roll: . Sranda musí byť :hello:

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 20:10 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Robo píše:
Ty si presný opak toho čo hovoríš, skoro po každej súťaži meníš pušku a hľadáš "svätý grál" vzduchovkára... :mdr1:
Ale chyba je vo väčšine (aj v tvojom prípade) medzi puškou a zemou... :hehe:
Inak súhlasím s cacom, musíme stavať čím ďalej ťažšie trate aby sa nestávalo že niekto so zostavou za pár stoviek porazí borcov s Hi-Tec hračkami za tisíce eur... :mdr3:

Bez urážky ale čo ti vadí na tom že mením pušky trochu častejšie ako je tvoja predstava o ideálnom čase na výmenu? Nehladám žiadny grál. Pre mňa to je iba o tom že som dostal ponuku ktorú som akceptoval...
A ten záver...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 20:16 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Hej...aby sme sa nedostali mimo tému náhodou...:D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 22:03 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
MarekZCKE píše:
Každého u koho vycítite, že má v kapse na PCP tak ho hneď smerujete k nej.
Možno to bude tým že sme si (pravdepodobne) všetci PCPčkári prešli cestou piston->PCP a máme už trocha iné kritériá a aj skúsenosti ako "na začiatku" takže to že odporúčame PCP sa mi zdá ako logická voľba.
Isto uznáš aj ty že streľba z hocijakej PCP je úplne niečo iné ako streľba z hociktorej pružinovky. Zatiaľ z PCPčka boli všetci "civili" ktorým som dal vystreliť prekvapení - bol to pre nich úplne nový zážitok. A nemusí to byť zrovna PCP za 1000€ a viac.

Robo píše:
Bench rest píše:
To Robo: ja viem že s tým stabilizátorom si narážal na mňa, ale prečítaj si čo si myslím o náročnosti súťaží smerom k "nováčikom".
Neber to osobne, chcel som tým iba poukázať na to že niektoré veci sa ženú zbytočne do extrémov...
Čiastočne súhlasím. Pred dvoma rokmi som nemal šajnu o nejakom stabilizátore a ani mi nechýbal. Teraz by mi ale už chýbal. :) Mal som možnosť streliť si zo LG110 s a bez stab. a rozdiel bol citeľný. Uznávam že stab. nie je pre naše potreby nevyhnutný, ale to nie je ani klíma pre bežného vodiča a napriek tomu ju do áut montujú a dokonca ju vodiči aj používajú. Nechápem prečo ľudia kupujú za veľa peňazí nejakú škodu (audi, bmw, ...) keď sa dá odviezť aj v trabante a predstav si to že dokonca ten trabant nemusí ísť ani na emisnú. ;-)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 22:36 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
Tak týmto prístupom proste znechucujete potencionálnych nováčikov. Sú to dve rozdielne kategórie. A kto ovláda základy marketingu dobre vie ako treba na ľudí. Fakty dávno neplatia ak ich chceš namotať :-D. V prvom rade podmienky pre verejnosť s menej presnou výbavou a potom dúfať, že sa chytia. A nie hneď dávať latku vysoko. Ja som odporca ďalekých sklopiek a všetkých opatrení čo priamo podporujú profi výbavu. Riešenie navrhujem: nastaviť náročnosť tak aby najlepší nedosiahol 100% a bol stále motivovaný.

Mne to príde, že tu panuje názor: pružinu nieee lebo kategória dávno vymiera. Ak chceš byť umiestnení tak jedine PCP, lebo piston sa pre nízku účasť ani nevyhodnocuje. No ale to nieje chyba ľudí ako som už naznačil. Tých je viac ako strelcov s PCP. Ale je to chyba propagácie, že pružiny nechodia, PCP je totiž iné kafé. S PCP dáš kocku cukru na 50m a pružina bez šance? :crazy: No hold niekomu to proste nezapne, že tieto dve zbrane sa nikdy neporovnávajú. (myslím civilom)
A asociácii nejde o počet strelcov a o to aby sa o tom viac hovorilo? Treba sa kus zamyslieť čo je výhodnejšie. Získať do roka 10 PCP alebo získať 10 PCP a 10 piston, z ktorých ak aj keď polovica presedlá na PCP stále sú aktívni.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 23:13 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 29 Aug 2010, 11:11
Príspevky: 1264
Bydlisko: bratislava
kokso a co tak si zastrielat a nepreberat tu stale nejake rozbroje co si kto ma a za aku cenu kupit... ked raz penazenka nepusti tak si to pcp nekupim no nie... :fesse:

_________________
FT Air Arms EV2 MK4 Big Nikko FT
Air Arms S400


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.