Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 28 Mar 2024, 11:21

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 06 Aug 2011, 19:03 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Aaale....až tak dobré to nebolo. No teší ma, že to bolo všetko blízko "kill zone"...Keď si zvyknem na pušku, hádam to pôjde. Bol to zážitok, strieľať z Tvojej pušky. Neviem to popísať...ale pecka.
Prvýkrát som skúšal PCP, a prikláňam sa pomaly k nemu. Aj keď teraz musím prišetriť. :)
Prvýkrát som skúšal optiku na vzduchovke a strieľal s ňou na takú vzdialenosť. Je príjemné zistiť, že to celkom ide a že to len treba dobrúsiť.
:)

Bench rest, ešte raz dik...môžem Ti to oplatiť v tom lietadle? :D


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 06 Aug 2011, 19:36 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1155
Bydlisko: Bratislava
:| 8/ 8| :wtf: :nono: :peur1: Jeeežiši že v lietadle, a ja že sme už kamoši :hehe:

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 06 Aug 2011, 19:42 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
:super:
OK...tak len na strelnici...
::d


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 05 Okt 2011, 20:08 
Offline
senior
senior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2011, 13:03
Príspevky: 214
Bydlisko: Ba,Ma
ahoj noisy,tiez som riesil s cim strielat,a to som strielal uz gulove kratke zo zvazarmom..treba citat a zbierat info,zo zaciatku sa mi pozdavali pruziny,ale to preto,ze moje obzory boli obmedzene...pcp som nepoznal.no na stretku v stefanovej som onuchal pcp a uz som bol isty..lenze! ono to chce viac ako flinta a plinking..prvu som riesil flasu,pumpovat nema zmysel..190barov natlacis a trafis akurat stodolu,ako sa ti klepu ruky,flinta..vyber je na tebe,dolezite je do coho mozes ist,prvu som chcel cz200,po precitani x vlakien som zvolil kompromis..radsej som prisetril a kupil aa400,je to o kvalite..nemusis siahnut na nic a striela to same,uplna spokojnost.co sa tyka optiky..da sa za 500 e a vyssie,klikat a merat,ja mam optiku za 89 a strielam s usmevom pet stuple na 50m.nevravim,ze som borec,som v tom uplny zelenac,ake stale sa snazim zlepsovat a prekvapuje ma,ako to ide,je to o tom,co ti sadne..neklikam,prenasam.mam pevne nastavenie a je to o odhade vzdialenosti..cim viac strielas,tym viac to mas v oku..ono naozaj zalezi na strelcovi viac ako na vybave..tam je skutocnych 75-80%uspechu.druha vec je venovat sa sutaziam,tam mam tazky minus...hold rodina,praca..ale nevzdavam..ked budes mat chut,daj vediet,pokecame ako zelenaci..:)

_________________
AA 400 F CLASSIC ; Hawke s 8-32x56 , JSB ex.4,52


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 05 Okt 2011, 20:35 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Prepáč, že odpovedám neskôr, boli sme s rodinkou na malej dovolenke. Páčia sa mi Tvoje názory. PCP som si vďaka Bench rest-ovi skúsil a zlomilo ma to na HW100...rozhodol som sa sám, aj keď samozrejme, každú radu som si rád vypočul. Zozbieral som info, aké sa dalo, pri čase, ktorý som tomu mohol venovať. Teraz mám HW-čko už skoro dva mesiace doma a nestrieľam. Chýba mi optika. Neviem sa rozhodnúť. Všetci chcú náradie pomaly väčšie ako zbraň. Čudujem sa, lebo niektorí profíci nemajú ani zdaľeka také vybavenie...

Mám dohodnutú optiku od chalanov odtiaľ, ale zatiaľ je ticho...nechce sa mi moc čakať s puškou pod posteľou.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 05 Okt 2011, 21:55 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
noisy349 píše:
Všetci chcú náradie pomaly väčšie ako zbraň.
Nedaj sa pomýliť. Keď je nasadená slnečná clona tak to môže skresľovať.
Obrázok
Obrázok
Na obidvoch zbraniach je tá istá optika, len na spodnej je bez slnečnej clony.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 05 Okt 2011, 22:41 
Offline
mazák
mazák

Registrovaný: 04 Júl 2010, 18:51
Príspevky: 325
Bydlisko: Trnava
lubos175 píše:
... pumpovat nema zmysel..190barov natlacis a trafis akurat stodolu,ako sa ti klepu ruky,flinta...

To odkoho mas taku informaciu ? Uz si vobec niekedy skusal pumpovat ? :-)
Ked vies ako pumpovat, tak sa Ti tie ruky az tak klepat nebudu. Teda ak nie si uplny "vychrtlik" :lol:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 06 Okt 2011, 12:03 
Offline
senior
senior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2011, 13:03
Príspevky: 214
Bydlisko: Ba,Ma
no jasne,pumpovat sa da...niekto funguje s pumpou..nic v zlom,lenze ked mas vyplinkat 500 brokov a mas preto pumpovat zbran 6x..no ja som sa zariadil inak.to by som uz radsej riesil pruzinu.cisto moj nazor.

_________________
AA 400 F CLASSIC ; Hawke s 8-32x56 , JSB ex.4,52


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: pcp alebo pruzina
PoslaťNapísal: 26 Dec 2019, 19:34 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Dec 2019, 01:41
Príspevky: 7
Bydlisko: BA
AHojte, som tu totalny novacik, tak isto aj vo svete vzduchoviek. co to som tu uz precital, tak vas nechcem zatazovat zbytocnymi otazkami, ked vacsina uz bola zodpovedana.
kazdopadne planujem nieco zakupit a nebranim sa ani z druhej ruky. viete o niecom slusnom na predaj? ideal asi niekto z fora, nech ma zbran nejaku jasnu historiu a nebude to macka vo vreci.
Budget nemam, kazdopadne chcem zacat nejak v normalnych hladinach, takze kusky okolo 1000 a viac euro zatial ee. to mozno casom,keby ma to chytilo.nateraz pomer cena/vykon.
za kazdu ponuku vopred dakujem
Milan


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: pcp alebo pruzina
PoslaťNapísal: 26 Dec 2019, 22:46 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 13 Apr 2012, 16:57
Príspevky: 842
Bydlisko: Liptovske Sliace
Do 1000 Eur PCP ani neries na skusku, to uz radsej poriadnu pruzinovku
Pruzina HW97 alebo AA TX200 pripadne Walther LGU
K tomu optika na HFT alebo strielanie na zahrade Valiant 4-12x40
Na FT je minimum Hawke Sidewinder

_________________
HW 100 a S&B 12.5-50x60 FT
AA TX200 a Viper 10x44
Zoraki ultra 4,5 a Leapers UTG 2-7x32
Predtým: HW97, S634, Crosman 357 CO2, hatsan mod 25 supercharger, FX Ranchero 5,5, z optik Hawke Eclipse, Falcon FT, "bignikko"


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.