Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 06 Máj 2024, 13:25

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 13:08 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Najbližšie by mal byť Vígľaš, ktorý si ešte premyslím...máme 2 týždňového syna a nechcem ich nechať celý deň samých. Uvidím, možno sa zastavím.
S PCP nemám žiadnu skúsenosť, možno aj to je dôvod, prečo sa prikláňam k pružinovým vzduchovkám...optiku som si tiež nikdy neskúsil. Som naozaj zvedavý.
Prvotne som uvažoval o začiatočnej investícii okolo 300 eur. Ak sa tým preskočí slabý vývojový stupeň, som ochotný aj do tých 500 ísť bez väčších problémov.
Veľmi pekne Vám ďakujem za názory...jednak sa mi páčia, aj sa pomaly posúvam dopredu.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 13:13 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Pridaj k niekomu do auta v sobotu ráno. A po súťaži si poobede doma. Napíš odkial si a hádam sa niekto nájde kto by ťa zobral.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 13:16 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Auto mám, som mobilný...to nie je problém. Žijem v Bratislave a mám to na dve hodky niečo tam a to isté späť...keď sa niečo zdržím, pokecám...tak je pol dňa preč...uvidíme, malý je dosť dobrý, pokojný a dobre spí...možno sa so ženuškou dohodnem...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 13:37 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
caco píše:
Tie drísty o tom ako znechutený nováčikovia odchádzajú lebo nastrielali iba 5 bodov si nevšímaj. Na prvý krát nikto z nás nebol šampión. Proste to chce tréning. Nič viac a nič menej. Tréning. Tak ako u každého športu.

Ty si presný opak toho čo hovoríš, skoro po každej súťaži meníš pušku a hľadáš "svätý grál" vzduchovkára... :mdr1:
Ale chyba je vo väčšine (aj v tvojom prípade) medzi puškou a zemou... :hehe:
Inak súhlasím s cacom, musíme stavať čím ďalej ťažšie trate aby sa nestávalo že niekto so zostavou za pár stoviek porazí borcov s Hi-Tec hračkami za tisíce eur... :mdr3:

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Naposledy upravil Robo dňa 31 Júl 2011, 14:42, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 13:54 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Ako na Vás pôsobí táto predstava?

Na strelnicu prichádza úplný nováčik, nik ho nepozná. Má super maskáče, ultra modernú pušku, optiku, že ostaným padá sánka. Chcel by strielať, no ani sa nevie hýbať po strelnici...

To asi nie je to pravé...

Ak niekto začne strieľať, dajme tomu s priemerným vybavením, zistí, že mu to ide a v ďaľšom posune ho brzdí len technické vybavenie, vie presne, čo má urobiť...kúpiť novú vzduchovku.
No tento stupeň je až druhý, možno až tretí...hľadám prvý stupeň. Pušku, ktorá nie je úplný shit, ale dá sa s ňou strieľať a zistiť vlastné schopnosti. Potom môžem prejsť na niečo lepšie.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 15:12 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
Tiež by som povedal, že ak prídeš kuknúť osobne a vyskúšaš si všetky vzduchovky tak sa dokážeš bez problémov rozhodnúť a ani sa nemusíš pýtať na fórach čo je vhodné pre začiatok.
Do tých 500€ sa dá veľa vymyslieť, len to bude na úkor optiky. Trénovať s ňou na známe vzdialenosti môžeš bez problémov ale FT je o tom, že ich práveže nepoznáš a len vďaka veľkému zväčšeniu ich presnejšie odhadneš.
Preto je asi rozumné mať top pružinovky: Pro-Sport, TX200, HW97 a k tomu optiku, ktorá ťa nebude zo začiatku obmedzovať ale časom určite. tú len vymeníš za lepšiu a ide sa na úroveň 2. je to oveľa lepší vývoj ako hneď zo začiatku rezignovať s odporom k streľbe pre nezdary s niečím problémovým z číny či turecka.
mať doma krám čo zahrdzavie, rozpadáva sa, nestrieľa presne, je hlučný a kope ako kanón aj keď výkon nikde je o nervy. viem o čom hovorím :shh:

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 16:07 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 26 Júl 2011, 23:48
Príspevky: 31
Ďaľšia otázočka...alebo pár.
Máte skúsenosti s predajcami, prípadne odkiaľ zháňate vzduchovky?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 16:37 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1157
Bydlisko: Bratislava
noisy349 ,môžeme to spraviť aj takto:prihlásiš sa na súťaž aj bez pušky, odstrielaš napr. Vígľaš s mojou puškou (pravidlá to nezakazujú) a aby si bol so mnou v družstve požiadam o výnimku prezidenta a viceprezidentov SAFTA, a budeš mať jasno a kľudne sa ti môže prihodiť aj to že vyhráš, už sme to tu zažili že človek čo prvý krát v živote strelil až na súťaži do sklopky vyhral.
vzduchovky kupujeme rôzne ale ja tu: http://www.euroshooting.eu/index.php alebo http://www.merkuria.net/index.php?main_ ... Path=45_29 Steyra som kúpil tu http://www.dynax.sk/ a Weihrauch tu http://www.sportwaffen-schneider.de/ind ... Path/40_41 a veľa čechov nakupuje tu http://www.airgunbuyer.com/index.asp
To Robo: ja viem že s tým stabilizátorom si narážal na mňa, ale prečítaj si čo si myslím o náročnosti súťaží smerom k "nováčikom".

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Naposledy upravil Bench rest dňa 31 Júl 2011, 16:45, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 16:45 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
presne tak....radšej raz vidieť ako 100 krát počuť. Nič nekupuj a príď na nejakú súťaž, kde uvidíš a vyskúšaš. Tam si budeš môcť šáhnuť na zbrane, o akých sa Ti ani nesnívalo. Potom si do hlavy zasadíš takéééhoto chrobáka a následne niečo kúpiš. Budeš mať pri tom čisté svedomie, že si mal možnosť to držať v ruke, prípadne z toho streliť. Dovolím si tvrdiť, že kúpiš len z toho čo si omakáš, čiže min. AA 400-vku. Pružinu pre súťaž nekupuj, pretože nebudeš mať súpera :mrgreen: , na poslednej súťaži ani žiadna nebola. Takmer všetci prechádzajú na PCP.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Ako začať?
PoslaťNapísal: 31 Júl 2011, 16:57 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
:pleur2: najsmutnejšie na tom je to, že za pružiny hovorí len nižšia nadobúdacia cena a o málinko menšie prevádzkové náklady. inak PCP je na súťaženie viac atraktívnejšie z pohľadu konkurencie, aj väčší výber zbraní, vhodných puškohľadov a rôzneho príslušenstva k tomu.
presnosť je zbytočné porovnávať lebo sú to dve rozdielne kategórie.
ale poriadni chlapi vždy strieľali, strieľajú a aj budú výlučne pružinou!!! či? :eh:

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 94 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.