Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 19 Apr 2024, 13:46

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 116 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Chairgun
PoslaťNapísal: 27 Okt 2015, 11:32 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07 Júl 2011, 21:54
Príspevky: 1038
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Dovolim si nesuhlasit ;-) pokial nemas naklonenu listu pretinas balisticku krivku v dvoch budoch (2 nuly). V pripade ze mas naklonenu listu tak balisticku krivku nepretinas ale nulujes na vrchole a dalej ides po jej "chrbte" (1 nula).


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Chairgun
PoslaťNapísal: 27 Okt 2015, 13:13 
Offline
senior
senior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 31 Okt 2014, 11:31
Príspevky: 260
Bydlisko: Detva
Keď nad tým premýšľam, tak mi stále vychádza, že KAŽDÁ balistická krivka má dve "nuly", veď strela
najprv stúpa, dosiahne vrcholovú časť dráhy a potom klesá.
Či je lišta s puškohľadom ku hlavni rovnobežne, alebo naklonená na dráhe diabolky
v gravitačnom poli nič nemení.
Ja si len tak poviem "gravitáciu neukecáš" keď už raz padám k zemi :hehe:

_________________
HW97K+ V-Mach pružina a PET tuning
ZOS10-40x60 MilDot, JSB Exact 4,52 0,547g
http://mobius.rajce.idnes.cz/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Chairgun
PoslaťNapísal: 27 Okt 2015, 13:23 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
Ja mam jednu 0. Uz som si myslel, ze nieco robim zle. 0 mam v najvyssom bode krivky drahy strely. Tym padom klikam iba do jednej strany.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Chairgun
PoslaťNapísal: 27 Okt 2015, 13:30 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07 Júl 2011, 21:54
Príspevky: 1038
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Ano zabudol som tam napisat ze po jej chrbte to ide iba cast (u mna medzi 20 a 30m) potom to zase klesa.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Chairgun
PoslaťNapísal: 27 Okt 2015, 15:55 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
Trocha som sa zamotal, poprosím Vás opravte nesprávne tvrdenia
- za nulu považujeme pretnutie balistickej krivky a osi puškohľadu
- na zbrani si naklikaním a následným nulovaním komínika, zabezpečím len jednu nulu, alebo ak chcem tak aj dve, závisí od nastavenia komínika
- ak mám obyčajnú montáž a nastavenú jednu nulu, osadením naklonenej montáže rovnakej strednej výšky dosiahnem dve nuly
- ak však použijem naklonenú vysokú montáž, dokážem posunúť zámernú os puškohľadu na zadnú časť balistickej krivky (dosiahnuť rovnobežnosť (dotyčníc)) , doklikaním sa jej dotknem a nulujem komínik, znova jedna nula (ak preklikám a potom nulujem, tak sa dajú aj dve )

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Chairgun
PoslaťNapísal: 27 Okt 2015, 16:46 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 16 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 756
Bydlisko: Limbach
Tak nejak to je....

Naklonena montaz v principe riesi len to, ze na doklikanie nestaci jedna otacka, alebo nestaci ani krajna poloha.

_________________
Evanix Blizzard, AR6, U850 Hunter, DU-10 Condor, 2x HW97k, HW100, Daystate GP, Ripley AR5s, Anschütz 9003, Gamo PT-80
kukam cez 3x Big Nikko, Optisan 8-32, Walther 6x, Visionking 4-48x65, FireWolf 3-9 x32AO
Diktátor Národného FT centra v Limbachu, nafúkaný /na 200 barov/ manager pecenych klobasok a kvapalnych elektrolytov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Chairgun
PoslaťNapísal: 27 Okt 2015, 18:50 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
O com sa bavite? Jednu nulu z Paliho prispevku som si este vedel predstavit, ale pri Pedrovom som sa totalne stratil. Ide zima, doplnim teoriu. :mrgreen:

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Chairgun
PoslaťNapísal: 27 Okt 2015, 21:33 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Ja to chapem asi takto. Vyhoda vysokej montaze sa zacne prejavovat az v druhej casti balistickej krivky ked diabolka je v poklese tak ako to popisal Pedro. Vyssie osadenu optiku si predstavujem ako vezu z ktorej hodim do dialky kamen. Z vysokej veze letiaci kamen dokazete pozorovat v mensom zornom poli ako ked sa nan pozerate nizko pri zemi. Preto netreba tolko doklikavat v klesavej drahe diabolky, puskohlad "vidi" toho viac ked je osadeny vyssie. Bohuzial vysoka montaz ma aj neziaduce efekty. Ked narastie vzdialenost medzi osou optiky a hlavnou na usti o 1,5 cm, mojim odhadom narastie nutnost doklikat na 8 m o dalsich 4 MOA, alebo preniest priblizne o dalsi pravy Mildot. To uz moze byt problem doklikat. Toto vysvetloval Heno. Preto vysoka montaz ide ruka v ruke s naklonenou listou.

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Chairgun
PoslaťNapísal: 27 Okt 2015, 22:18 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
takže Rolo ak mám nízku montáž tak nemá zmysel veľmi nakláňať puškohlad ?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Chairgun
PoslaťNapísal: 27 Okt 2015, 22:59 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Pokial dokazes doklikat tolko kolko potrebujes, tak naklonena podla mna vyznam nema. Ja som napriklad podlozil zadne oko montaze aby mi vysla "nula" na stred rozsahu elevacnej vezicky. Predtym som doklikaval s Heavy na 50m takmer az na doraz. A ja ako technik som presvedceny, ze ked je nieco " na doraz " nieje to dobre.

Inak mam v plane v nasledujucej medzisezone popracovat na novom tahaku. Aj za pomoci chairgunu si vytvorim dualny tahak. Jeden na express, druhy na heavy. Zistil som, ze aj na pruzine je to stranovo bez zmeny. Staci mi vyskovo doklikat 3 MOA na upravu nastrelu z expressu na heavy. To sa da urobit kedykolvek ak uznam za vhodne. Napriklad vo veternom pocasi vytiahnem Heavy, v bezvetri je zas lepsi pre mensi prepad express. Dokonca ma napadla moznost zmenit operativne strelivo pocas sutaze. Pravidla to nijako neriesia, cize mozem ak chcem. V-mach je dokonale dlhodobo konzistentny, cize nemusi ma trapit ziadne kolisanie vykonu pusky, ktore by mi v tom branilo.

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 116 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.