Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 19 Apr 2024, 03:47

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 06 Okt 2015, 14:14 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Mam na uzivatelov fora dotaz ohladom dobrovolnej podpory tohto fora a internetovych stranok. Zaujima ma Vas nazor.

Od roku 2010 sa staram o spravu, administraciu, chod, udrzbu, zalohovanie a aktualizaciu internetovych stranok a diskusneho fora. Kedze kazdym rokom narasta pocet udajov a rozsah prac, rozhodol som sa spravit malu zmenu v mojom postoji k tymto pracam. Oproti zaciatkom enormne rastie pocet stravenych hodin a prac pri administracii, preto som sa rozhodol oslovit Vas - uzivatelov fora touto formou.
Jedna sa o to, ze uvazujem o dobrovolnom financnom prispevku clenov fora v individualnej vyske cize kazdy podla svojich moznosti. Z tychto zdrojov by som vychadzal pri prevedenych pracach. Zdoraznujem, ze by sa jednalo len a len o dobrovolny prispevok a jednalo by sa iba o uzivatelov, ktori to uznaju za vhodne.

Za tie roky, co som sa o stranky a forum staral na vlastne naklady a prefinancovaval som aj rocne naklady na chod domeny a webhosting, som si povedal, ze je cas na malu zmenu. Od tohto roku sa poplatky za domenu a webhosting preniesli na SAFTu, ostali tu vsak este prace, ktore je nutne vykonat na zabezpecenie chodu stranky a fora. Kedze cas je pre mna , ako aj pre Vas vzacny a neda sa dlhodobo riesit zalezitosti na ukor vlastnej rodiny, priatelov a inych povinnosti, uvazujem nad takouto formou prace Admina. Nemam zaujem na tom zarabat ( 6 rokov poplatkov a prac bolo kompletne riesenych na moje naklady ) , len mi dochadza volny cas.

Cize by ma v prvom rade zaujimal aj Vas nazor - ako uzivatelov fora, ci je mozne ist touto cestou.

Co som zistoval ako to bezi na inych forach, kde je podobny rozsah prac, tak je to standardny postup, ano niekde maju aj svojich sponzorov, ale to uz su ine vztahy a dohody.
Pripadnych podporovatelov fora by som vedel zaradit do V.I.P. skupiny sponzorov fora a stranok a ako taky maly bonus za svoj prispevok by si zriadili v pripade zaujmu svoj vlastny strelecky profil na tomto fore.

Dakujem za Vase ohlasy.

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Okt 2015, 15:11 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 30 Júl 2011, 17:25
Príspevky: 1735
Bydlisko: Tlmače-Lipník
Ja som určite za. Sám viem koľko je to hodín strávených za PC čo navonok ľudia nevidia. Toto už malo fungovať min. 2 roky.

_________________
EX


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Okt 2015, 15:42 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 24 Apr 2011, 09:44
Príspevky: 538
Bydlisko: Bratislava-Dubravka
Neviem preco si to doteraz platil sam, daj udaje kam poslat prispevok.

_________________
Weihrauch HW100 FSB Hawke Sidewinder ED 10-50x60


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Okt 2015, 17:55 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Okt 2011, 01:09
Príspevky: 1074
Bydlisko: Trenčín
Ak by som musel kupit postovu znamku za kazdy napisany prispevok alebo ss, to by bola suma.....
Podla mna kazdy normalny prispeje ak to tu nechceme mat zaprasene reklamou.

_________________
HW97K

Motto dlhoročného pružinovkára :
Nevadí že nevyhrám, ale každé jedno prestrielané PCP sa počíta...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Okt 2015, 18:12 
Offline
expert
expert

Registrovaný: 30 Aug 2012, 12:36
Príspevky: 929
Bydlisko: Bratislava
som za príspevok

_________________
Steyr LG110 - Sightron SIII FT 10-50x60 IRMoA


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Okt 2015, 18:23 
Offline
profesionál
profesionál

Registrovaný: 18 Aug 2014, 17:44
Príspevky: 752
Nie som za dobrovoľný príspevok. Som za platenie paušálnej platby každým členom SAFTy priamo z účtu SAFTy. Zvýšené náklady by sa mohli preniesť pre budúci rok do zvýšeného členského, ktoré by bolo navýšené o túto platbu. Aby sa nestalo, že jeden bude platiť, druhý nie, nech je to spravodlivé a hlavne nech sa zabezpečia aspoň aké- také financie pre admina za odvedenú robou. Nečlenovia SAFTy nech to platia formou dobrovoľného príspevku priamo na účet admina.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Okt 2015, 18:27 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4234
Bydlisko: Trnava
Tiez ma napadlo to iste ako Mina. Urcite by som nechal aj moznost dobrovolneho prispevku pre neclenov.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Okt 2015, 18:47 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 07 Júl 2011, 21:54
Príspevky: 1038
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto
Suhlasim s Minom. Ado mozno by si mohol dat daku sumu okolo ktorej by sa to malo pohybovat a cast z tejto sumy (mozno aj cela) by sa mohla premietnut do zvyseneho clenskeho a cast ako dobrovolne prispevky (davam to preto ze naozaj netusim kolko by to malo byt).


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Okt 2015, 19:49 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1796
Bydlisko: Šamorín
Urcite sposob financovania vymyslime... tiez sa mi pozdava zahrnut to do clenskeho + uvidime o akej sume sa bavime...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Okt 2015, 20:37 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Ahojte.

Dakujem za Vase nazory, ci uz tu vo vlakne, alebo v súkromných správach co som dostal. Niektori ste ma kvalitne zjazdili, preco sme to uz neriesili pred par rokmi. :)

Neuvazoval som o nejakaej pevnej pausalnej sume. Nikdy som to neprerataval na cas, alebo peniaze. Preto ani netusim o aku sumu by sa mohlo v nasich podmienkach jednat, kedze to neberiem komercne. Nechcem ani aby na to doplacali clenovia zvysenym clenskym, kedze na fore je dost uzivatelov, ktori nie su clenmi a vyuzivaju forum tiez. Prave preto som to chcel nechat na uplne dobrovolnom principe. Neplanujem na tom zarabat, takze som bol zvedavy na nazory Vas vsetkych.
Je tazke stanovit sumu, kedze rozsah prac je rozny a vplyva na to dost faktorov. Napríklad sutaze, tvorba fotogalerii, uprava stranok, tiez ked par ludom "prepne" na fore a potom treba forum cistit, riesit systemove veci a tak dalej...

Nechcel som zatazovat iba clenov SAFTa a nechcel som sposobit navysovanie clenskeho, mohlo by to byt kontraproduktivne. Prave preto som uvazoval o dobrovolnom prispevku uzivatelov fora. Kazdy ma ine moznosti a mozno niekto ma aj viac moznosti a nechce to podporit. Situacie mozu byt rozne a individualne u kazdeho uzivatela.
Kludne to mozem robit ako doteraz, len je to uz pridlhe obdobie a cas sa straca pod rukami. :)

Pracu pre forum a stranku som bral od zaciatku seriozne a beriem to tak aj nadalej. :)

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 19 ]  Choď na stránku 1, 2  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.