Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Mar 2024, 13:38

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Opticky nastrelovac
PoslaťNapísal: 28 Sep 2010, 00:26 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 05 Júl 2010, 14:07
Príspevky: 77
Bydlisko: Dubnica nad Vahom
Mam k dispozicii tento nastrelovac http://polovnaoptika.sk/index.php?main_ ... cts_id=865

,ci bude k niecomu dobry na vzduchovke dam vcas vedet ;)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Opticky nastrelovac
PoslaťNapísal: 28 Sep 2010, 00:36 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
som zvedavy hlavne na princip ako sa s tym pracuje. pretoze mi nieje jasne ako sa da nastrelit puska na konkretnu vzdialenost. mal som pozicane nieco podobne. ale pouzil som to len na presne osadenie optiky. aby nebola pootocena..

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Naposledy upravil MarekZCKE dňa 28 Sep 2010, 00:48, celkovo upravené 1

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Opticky nastrelovac
PoslaťNapísal: 28 Sep 2010, 00:39 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
no a ako som pozrel video, uz vidim prvy problem... prichytava sa to magneticky k hlavni... viete v com ten problem vidim?
tym ze sa to len magneticky pripevni, a nema to v sebe ziaden "centrovac" s ustim hlavne, kludne to moze byt posunute o pol milimetra nabok a uz to "nastrelenie" nebude presne
dalsi problem je, ze bez vodovahy to nebude kolme alebo aspom tak naklonene ako je naklonena puska... cize opticke osi nebudu dodrzane a zas to bude lietat po "nastreleni" šejdrom...
kazdy vie, ze to co sa neprejavi na par centimetroch pred hlavnou sa prejavi uz na par metroch...

po napraveni hore spomenutych pripomienok je to pouzitelne, ale len len na to aby sa spravila stranova korekcia... na vyskove nastavenie je to bohuzial odkazane na klasicke nastrelenie, nakolko ta pomocka nema moznost nejakeho nastavenia na vykon a hmotnost streliva - balisticku krivku
cize obavam sa ze lepsie si to kazdy nastreli klasickym sposobom ako za pouzitia tohoto tu...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Opticky nastrelovac
PoslaťNapísal: 28 Sep 2010, 00:45 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
na vzduchovku absolútne nevhodné, petrex Vám čoskoro povie prečo ;)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Opticky nastrelovac
PoslaťNapísal: 29 Sep 2010, 08:33 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 23 Aug 2010, 20:43
Príspevky: 13
Bydlisko: Košice,Hlinkova 15
Lepšie je použiť nastreľovač, ktorý sa uchytáva v hlavni je to presnejšie,nie" absolútne presné" dá sa tam vycentrovať ďalekohľad odskúšať box test ,na šachovnici, ktorá je pred ďalekohľadom vidno krásne každú chybu,z nastreľovacích prípravkov sa tento najviac priblíži realite,škoda ho kupovať len kôli jednému nastaveniu zbrane v každom poriadnom obchode zo zbraňami vám to nastavia.

_________________
Air Arms 200FS,Nikko Stirling Airking 3-12x40
TAU Junior
TAU 7


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Opticky nastrelovac
PoslaťNapísal: 29 Sep 2010, 20:39 
Offline
junior
junior

Registrovaný: 05 Júl 2010, 14:07
Príspevky: 77
Bydlisko: Dubnica nad Vahom
:roll: pani doteraz som este neprisiel na to na akom principe vlastne ten nastrelovac funguje.... :oops:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Opticky nastrelovac
PoslaťNapísal: 29 Sep 2010, 21:11 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
precital som si navod prave. a povedal by som ze: na stupnici pristroja by logicky mala byt hodnota s ChairGunu - od stredu hlavne po os puskohladu. vertiakalne je samozrejme podla tej mriezky. HZ hladinu si naklikas na presny stred tercika. zresetujes vezicky na 0. teraz su obe osi rovnobezne. vystrelim si na 30m vzdialenost - u vzduchovky najcastejsia. naklikas si vezickou na miesto zasahu. odcitas hodnotu na pristroji. poznacis si ju pre dalsie pouzitie :-D. odporucaju pri nastrele pouzivat najmensie zvacsenie..
no ale s prepacenim je toto dobra blbost. lebo vsak naco si mam zapisovat nie 100% presnu hodnotu z pristroja ked si mozem rovno poznacit hodnotu na vezicke a to pri akejkolvek zbrani?

jedine ak to praktizuje niekto vo velkom, ze si tie hodnoty u kazdeho rovnakeho kusu spatne prepocitam podla odchyliek montaze a pod. zmien. nemusim zakazdym robit nastrel a viem takto prilozit k hotovej seriovej zostave udaje, k roznym patronom a ich hodnoty na vezicke.

fakt neviem na co by som to osobne vyuzil :)... podla mna je najlepsi nastrelovac ten laserovy komorovy do gulovnic na 100m odchylka 5cm.

pouzita literatura: :arrow: http://www.opticstalk.com/leupold-zero-point-boresighter_topic1630.html

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Opticky nastrelovac
PoslaťNapísal: 30 Sep 2010, 08:12 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 23 Aug 2010, 20:43
Príspevky: 13
Bydlisko: Košice,Hlinkova 15
Nevzrušuj sa všetky tieto hračky sú len na hrubé nastavenie puškohľadu ,čiže tam si žiadne hodnoty neznačíš,len nastavíš pušku tak aby si z ňou trafil aspoň do terča,používajú sa hlavne u guľovníc, kde by" hľadanie terča" za pomoci nábojov vyšlo pekne draho(veľké ráže cca. 4€) A potom si v terči presne nastavíš,bez toho aby si zásahy nehľadal mimo terč ,alebo dodatočne prišiel na to že puškohľad je vyosený alebo natočený-tieto veci si pri upnutej zbrani vieš nastaviť za pomoci týchto hračičiek , ešte predtým než pôjdeš na strelnicu .Keď nájdeš zariadenie, ktoré univerzálne pre každú zbraň na 100 m urobí rozptyl 5 cm daj vedieť hneď kúpim ja som sa ešte s takým nestretol.

_________________
Air Arms 200FS,Nikko Stirling Airking 3-12x40
TAU Junior
TAU 7


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Opticky nastrelovac
PoslaťNapísal: 05 Okt 2010, 23:07 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Na MS som to jednemu chlapikovy videl. Nastavoval si podla toho optiku pred strielaním z tzv. "veže" (rozhladňa).
Strelil 0 - slovom nula - bodov...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Opticky nastrelovac
PoslaťNapísal: 06 Okt 2010, 10:34 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 23 Aug 2010, 20:43
Príspevky: 13
Bydlisko: Košice,Hlinkova 15
Reverzne čiže opačným,postupom to používajú poľovníci, tak že si poznačia po nástrele presnú polohu v optickom nastreľovači
(zakreslia si ju za každú zbraň) a tak v prípade posunu optiky si ju vedia nastaviť bez ostrej streľby.

_________________
Air Arms 200FS,Nikko Stirling Airking 3-12x40
TAU Junior
TAU 7


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.