Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Sep 2024, 01:29

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 163 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Príprava stretnutí
PoslaťNapísal: 10 Júl 2010, 23:00 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
ohladne bodov do celorocneho hodnotenia. teda ak to vobec niekto bude az tak podrobne sledovat-zapisovat-evidivat.
český susedia to maju tak spravene ze nielen bodovo ale aj percentualne vyjadrené a mali aj celorocnu tabulku na kraji ktorej bol stlpček v ktorom bola hodnota percentil ktora vyjadri poradie alebo uspesnost pretekara aj ked sa zucastni trebars iba na troch pretekoch z desiatich.
nie vsetkym sa da cez vikendy ci uz pre robotu alebo rodinu alebo financie brazdit slovensko a aj zahranicie.
tak si myslim ze si taku statistiku-tabulku zasluzime.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Príprava stretnutí
PoslaťNapísal: 11 Júl 2010, 01:29 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
okrem toho je potom vysoko pravdepodobne, ze v popredi by boli len uzky kruh hlavnych organizatorov. co sa podielaju na vsetkom a logicky tam aj musia vzdy byt.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Príprava stretnutí
PoslaťNapísal: 11 Júl 2010, 02:02 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
Ivco & marekzcke
uzky okruh organizatorov, ale to neznamena ze tam nemozete byt... ja taketo slova ako uz dopredu odovodnit neucast a stratu bodov nazyvam jednym slovom... bullshit... jemne povedane vyhovorky
alebo chces povedat, ze za to ze sa tam zucastnia organizatori (vecsinou domaci z daneho kraja/miesta) znamena, ze tebe tam nebude umoznena ucast... ? nechapem tvoj prispevok, skus ho prosim ta rozviest
ako ma suvis objektivne hodnotenie na zaklade ziskania bodov za cely rok s tym, ze sa nebudes moct z nejakeho dovodu zucastnit sutaze, a aku vyhodu bude mat organizator ked vzdy nim byva covek z daneho miesta, cize vzdy niekto iny...
kazdy ma moznost a je len na nom ci sa zucastni, ja si tiez musim dohadovat s kolegom volno aby som sa mohol na stretnutiach zucastnovat (tykaju sa ma totiz vikendove pohotovosti...)
jednoducho je mi jasne ze nie kazdy mame rovnake podmienky na to aby sme sa zucastnili na kazdej sutazi, ale je len na kazdom z nas aby si dokazal ten cas najst...
a mozno nakoniec budes mat viac ucasti na sutazi ako hocikto z nas, pretoze v konecnom dosledku si vybavis lepsie podmienky na to aby si sa sutazi zucastnoval...
spytaj sa Vlada ako to je s jehou ucastou na sutaziach, ci niekoho trapi a riesi jeho stratu bodov za to, ze sa nezucastni na niektorej sutazi...

a uz vobec nechapem preco by sme sa mali opicit vo vsetkom po susedoch... pretoze v tom nevidim ziadnu vyhodu
jednoducho su bodovane jednotlive stretnutia a potom zhrnutie za cely rok, nechapem este ake klucky sa tam hladaju, je to velmi jednoduche...
vzajomne porovnavat medzi sebou mozes len konkretne stretnutie, a potom uz len pocet nazbieranych bodov za cely rok...
alebo co sledujes tou potrebou mat tam percenta?

pokusim sa rozmyslat nahlas na konkretnom priklade
za rok bolo 10 stretnuti, ty si sa zucastnil na 3 z ktorych mas urcite body
na tych ktorych si sa nezucastnil mas jasnu nulu...
ked to spocitas, tak ti vyjde presne pocet bodov kolko mas za tych 10 stretnuti a z toho mozes vypocitat percentualnu uspesnost za 10 stretnuti (pripadne po kazdej sutazi si priebezne pocitat tu percentualnu uspesnost...
nechapem aku to ma vyhodu oproti tomu, ze vies kolko bodov mas postupne za tych 10 stretnuti...
tie percenta si predsa dokaze vypocitat z toho aj ziak zakladnej skoly... preco robit dalsi stlpec v tabulke kvoli nejakemu percentu... podstatny je pocet bodov ktory je vstupna hodnota pre dalsie vypocty a ktory uplne zrozumitelne udava poradie v tabulke a aku mas uspesnost...
preco sa snazit robit kazdu vec zbytocne zlozitu miesto toho aby to zostalo co najjednoduchsie?

jednoducho nechapem co ste chceli povedat, v com je navrhovane hodnotenie nekorektne voci ostatnym ludom
kazdemu dava uplne rovnake sance na zisk bodov a mozno to cele len zle chapem a v tom pripade fakt prosim o podrobnejsie vysvetlenie problemu...


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Príprava stretnutí
PoslaťNapísal: 11 Júl 2010, 06:25 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
Moje ozrejmenie:
toto vlakno sa vola priprava stretnuti. ja som to pochopil tak ze zo vsetky co k tomu patrí teda aj s vysledkovou listinou-tabulkou.
Citácia:
a uz vobec nechapem preco by sme sa mali opicit vo vsetkom po susedoch...

take iste opičenie ako opičenie po pravidlách z anglicka alebo akejkolvek inej krajiny.
Citácia:
alebo co sledujes tou potrebou mat tam percenta?

len orientacny zmysel. ten co ozaj nema moznost zucastnit sa na kazdom stretnuti-sutaži hned na prvy pohlad vie orientacne ako na tom je oproti ostatnym, ako by to priblyzne vyzeralo keby bol na kazdom stretnuti-suťaži.
Citácia:
tie percenta si predsa dokaze vypocitat z toho aj ziak zakladnej skoly... preco robit dalsi stlpec v tabulke kvoli nejakemu percentu...

nieje to nič zložité a kto nechce ten posledny stlpček nečíta. tak isto si aj ten spominany školák vie vypočítat-zoradiť tabulku aj keby bol ten co ma najviac bodov napísany naspodu. staci iba meno a pocet bodov a kazdy si to pouklada. naco to zlozito zoradovat podla bodov. :)

teda moj prispevok bola reakcia na prispevok od uz to neviem najst -bud je vymazany alebo upraveny-
samozrejme ze nepresviedcam nikoho aby naše-vaše tabulky vazerali rovnako ako gunšopácke. to je na tvorcovi tej tabulky.
je to len moj nazor z mojho pahladu je to smerodatné, zaujímavé a prehladné. a nieje to pre mna zložité si to tam dopisať a pre zaujemcov úposkytnúť.

a este dvoležitá vec. moj pohlad na tuto tému-ucast a neucast + bodove zisky- sa neztotoznuje s nazorom Maeckeho.
su to dva rozdielne pohlady a nazory.

Edit: este pre tych co nevedia o com pisem. tu najdete tabulku o ktorej hovorim: http://forum.gunshop.cz/field-target-t5738-360.html
oni to zoradili podla priemeru. ale kludne to moze byt zoredene aj podla bodov. lebo tak ako to maju oni je to nespravodlive pre tych co sa snazili prist na co najviac sutaží.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Príprava stretnutí
PoslaťNapísal: 11 Júl 2010, 07:20 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Chlapi vyjadrenie percentualnej úspešnosti je síce pekná vec ale v praxi pri súťažení je to blbosť viď odkaz čo zavesil Ivco-Ivan. Pri súťaži nie je možné aby niekto kto má 179 bodov preskočil toho kto má 373 bodov.
Čím viacej sklopiek "sundáš" tým viac bodov získaš a tým stúpaš v tabulke nič viac a nič menej iba body.
Percentuálne vyjadrenie úspešnosti je možné samostatne na každý pretek tam je to korektný údaj, ale vo vyhodnocovacej tabulke už nemá čo hladať práve pre jeho nekorektnosť.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Príprava stretnutí
PoslaťNapísal: 11 Júl 2010, 07:43 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
veď tak je. ako som napisal na spodu mojho prispevku. maju to teda pouzijem tvoje slovo nekorektne zoradene.
aj ta celorocna tabulka sa da zoradit podla bodov. a aj podla mna by tak mala byt zoradena.
myslim ze to mozme uzavret.
svoj nazor som vyjadril a som snim spokojny. :lol:
tvorca tabuliek si z tejto debaty vyberie co bude potrebovat aby bol zo svojou pracou spokojny on sam a aj ostatny.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Príprava stretnutí
PoslaťNapísal: 11 Júl 2010, 09:07 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Do buducna planujem - co sa vysledkov tyka, dat na web stranku jednu novu cast a v nej bude zoznam clenov (sutaziacich). Kliknes si na meno, vyberies ho a pod nim Ti vypise jeho vysledky a umiestnenia za jednotlive sutaze. Podmienkou je, najprv urobit par sutazi, aby bolo co vlozit do databazy a aby sa dalo z coho vyberat. Taky maly on-line prehlad. :)

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Príprava stretnutí
PoslaťNapísal: 11 Júl 2010, 09:49 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Adrian to je dobrý nápad. ;)
Čo sa týka tabuľky, tak ani mne sa nepáči celkové vyhodnocovanie v percentách, lebo to môže mať za následok jednu vec ktorá tu nebola spomenutá, napíšem príklad:
Niekomu sa na jeho pomeri podarí zázračne nastrieľať v prvých dvoch pretekoch veľký počet bodov a bude mať vysoké percento úspešnosti, tak si povie že na ďalších (zvyšných) pretekoch sa nezúčastní aby si to náhodou nepokazil...
Tým chcem povedať že jedny - dvoje preteky sa môžu podariť každému ale udržať si celoročne vysokú výkonnosť a poctivo zbierať body z čo najviac súťaží je o inom...
Preto som jednoznačne za spravodlivejší bodovací spôsob vyhodnotenia seriálu súťaží.

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Príprava stretnutí
PoslaťNapísal: 11 Júl 2010, 11:47 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
tomcat píše:
Ivco & marekzcke
uzky okruh organizatorov, ale to neznamena ze tam nemozete byt... ja taketo slova ako uz dopredu odovodnit neucast a stratu bodov nazyvam jednym slovom... bullshit... jemne povedane vyhovorky

to asi neznamena, ze organizator moze byt ktokolvek.
tomcat píše:
alebo chces povedat, ze za to ze sa tam zucastnia organizatori (vecsinou domaci z daneho kraja/miesta) znamena, ze tebe tam nebude umoznena ucast... ? nechapem tvoj prispevok, skus ho prosim ta rozviest

lenze: aj keby nim mohol byt ktokolvek musi to byt oficialne aby sa tie body mohli zapocitat do tabulky => nutna ucast kompetentnych
tomcat píše:
ako ma suvis objektivne hodnotenie na zaklade ziskania bodov za cely rok s tym, ze sa nebudes moct z nejakeho dovodu zucastnit sutaze, a aku vyhodu bude mat organizator ked vzdy nim byva covek z daneho miesta, cize vzdy niekto iny...

na toto nemozem odpovedat pretoze si nedovolim niekomu zakazovat sutazit :) ale zamyslam sa, ze taky rozhodca ci trener a cela ta organizacia napr. vo futbalovom tyme ma viac ucasti ako samotni hraci a nikto sa nezaujima na konci zapasu kolko minut bol na travniku hlavny rozhodca :idea:
tomcat píše:
kazdy ma moznost a je len na nom ci sa zucastni, ja si tiez musim dohadovat s kolegom volno aby som sa mohol na stretnutiach zucastnovat (tykaju sa ma totiz vikendove pohotovosti...)

da sa povedat, ze je tu urcita hierarchia. a skor sa termin posunie na cas kedy to vyhovuje top leadrom. ale mozno sa mylim.
tomcat píše:
jednoducho je mi jasne ze nie kazdy mame rovnake podmienky na to aby sme sa zucastnili na kazdej sutazi, ale je len na kazdom z nas aby si dokazal ten cas najst...

stale si myslis, ze ma kazdy rovnake podmienky?

dalo by sa reagovat na vsetky body ale uz teraz je vela citacii. avsak zdalo sa mi to prehladnesie pre tentokrat.
prosim neber to ako osobny utok. je to len komentar a netreba mi ani SZ. respektujem take rozhodnutie. sam som zvedavy na konecne vyhodnotenie a slubujem, ze nebudem na vysledok reagovat negativne ani ironicky..
EDIT: je to o kompromisoch a tu sa neda urobit. nic vsak nieje cierne a biele ;)

Ale teraz ma napadlo. Ze by sa nebrala plna ucast najaktivnejsieho sutaziaceho. Ale iba tolko sutazi ako ma napr 3. v poradi najaktivnejsi. Samozrejme by sa vyradili tie najhorsie vysledky. Aspon o tie prvenstva aby to bolo vyrovnane. A vyhodu by mal aktivny sutaziaci v tom, ze si moze vyberat len tie lepsie vysledky.

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Naposledy upravil MarekZCKE dňa 11 Júl 2010, 15:31, celkovo upravené 2

Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Príprava stretnutí
PoslaťNapísal: 11 Júl 2010, 12:51 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Myslím že táto debata je prakticky zbytočná lebo vždy sa nájde niekto komu nejaký ten termín nebude vyhovovať a je len na každom z nás kde v rebríčku hodnôt a priorít máme súťaženie, ak sú vzduchovky niekde na najvyšších priečkach tak sa vždy nájde spôsob ako si to zariadiť a nájsť čas...
Najjednoduchšie je povedať že sa niečo nedá... :mrgreen:

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 163 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.