Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 28 Sep 2024, 21:21

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 325 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 33  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 02 Júl 2011, 21:23 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Za všetko?


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 02 Júl 2011, 23:38 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Nov 2010, 13:25
Príspevky: 527
Bydlisko: Závod
ale zmesti sa... za 500 ejur v pohode kupi nejaku CZ200 aj zo slusnou optikou. Ked ho to chyti, tak kludne preda pusku a mozno na nej ani vela neprerobi...
cize cca 500 - 550 eur puska s optikou sleduj hlavne bazare na forach, + musis zohnat nejaku lahvu... :) ale to uz najdes v inom vlakne.. :P
Caco nestras HO!!! musis na neho pomaly :) lebo sa zlakne, vynada nam tu to blaznov a uteka od nas, vas daleko prec :D

_________________
Slavia 634, AA S400, JSB HEAVY, EXACT
:amen: SCHMOUD_ek POWER SUPPORT SAFTA (Red&Blue LOCAL) :google:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 02 Júl 2011, 23:49 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
pokial ma niekto cenový limit napríklad ako ja tak sa stým daju urobiť iba dve veci.
buď si kúpiť niečo co sa do toho limitu zmestí a vyskúšať si to doma a na súťaži a očakávať od danej zostavy realne vysledky, alebo čakať od lacnejšej zostavy niečo extra a sklamať sa.
s odstupom času viem že aj ked má to čo mám že to nieje to čo sa dokáže držať neomylne na špici.
darmo by aj flinta stačila ked puškohlad zaostáva. samozrejme do toho vsetkého treba zobrať do uvahy aj fenomén strelca......he he.

takže ak má limit do 500€ tak nemože od toho očakávať zázraky. latka je postavená na suťažiach vysoko. alebo teda určite vyššie ako je 500€. ale zasúťažiť, vyskusat si, zabaviť sa, tak na to tých 500€ stačí.
ako píše Schmoud. aj dobrá CZka ked sa vydarí nieje zlá. ;) nejako a niekde treba začať. :thumbup:


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 03 Júl 2011, 09:34 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Ešte sa nevyjadril či 500 za všetko alebo iba za gun.
Pokial to je za všetko, tak je každému z vás jasné že na FT to bude málo hlavne kôli optike. Čo sa týka pušky je jasné že svoju prácu dobre odvedie aj CZ200-vka ale vhodná optika začína na číslach 8-32x (prípadne varianta zos 10-40...)


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 03 Júl 2011, 20:30 
Offline
nováčik
nováčik

Registrovaný: 27 Jún 2011, 22:02
Príspevky: 45
Bydlisko: Surany
chlapy diky za nazory.viem ze to nebude lahke.ale nejako treba zacat.rozmyslal som nad AA-410 clasik.da snou sutazit ked je viac ranna?Ozaj Caco keby som chcel byt clenom vaseho klubu bolo by to mozne.Unas na okoli nic podobne nieje.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 03 Júl 2011, 20:49 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1161
Bydlisko: Bratislava
Keď dáš do zásobníka 1 diabolku tak hneď máš jednoranku a môžeš v pohode súťažiť, len si to musíš natrénovať alebo mať dva zásobníky (väčšinou jedno stanovište sú dve sklopky čiže dva výstrely). Ohladne členstva v SAFTE pošli Cacovi SS, ale na 99,9 % ťa bere.

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 03 Júl 2011, 21:43 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Tak ako hovorí benchrest. Súťažiť môžeš aj s viacrankou no musíš si natrénovať vkladanie jednej diabolky.
Ale musím podotknúť že väčšina z nás (ak nie všetci) sme začínali viacrankami a postupne sme všetci prešli na jednoranky. Ano zásobník má svoje čaro ale ver mi že viac si vychutnáš aj tú zábavnú strelbu s jednorankou. A na súťaži je zásobník iba na obtiaž pretože ak sa pomýliš o jednu dierku prídeš o bod pretože strelíš na prázdno :mrgreen:
Ak uvažuješ nad AA tak ber nie AA410 ale AA400 a ušetríš nezanedbatelných 110 eur (AA410 600eur / AA400 490eur - Merkuria). A ako členovy SAFTA ti vybavým ešte zlavu naviac. Viac cez ss.


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 03 Júl 2011, 21:52 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
roman.t1 píše:
...nejako treba zacat.rozmyslal som nad AA-410 clasik.da snou sutazit ked je viac ranna?

Nechápem prečo si teda radšej nekúpiš S400 keď máš súťažné ambície, je to identická puška iba nemá zásobník a ešte ušetríš skoro 150€...
Ja som doteraz nemal ani jednu pušku so zásobníkom a asi ani nebudem mať, mne osobne akosi vadia. :désolé1:

EDIT: caco ma s odpoveďou predbehol... :hehe:

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 04 Júl 2011, 08:01 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4246
Bydlisko: Trnava
Co sa tyka zasobnika pred pol rokom som si strelbu nevedel bez neho ani predstavit. Tuto sezonu, ako som sa zacal zucastnovat sutazi tak zasobniky vobec nepouzivam. Teraz prechadzam na cistokrvnu jednoranku. Moj nazor je, co usetris, ked kupis jednoranku, investuj radsej do optiky.

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Výber PCP vzduchovky - rady
PoslaťNapísal: 15 Júl 2011, 17:37 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 12 Nov 2010, 17:13
Príspevky: 1161
Bydlisko: Bratislava
Walther LG 300 Dominator http://www.acme-firearms.com.au/Walther ... inator.htm
Nemáte niekto info o teto puške. Mám na mysli konzistenciu a jej poruchovosť (nie že by som ju chcel). Jedno som už o nej ale zistil, jediný Walther do ktorého nemontujú stabilizátor. Asi si myslia že pri FT netreba presnosť, respektíve že pri FT pušky systému PCP zázračne prestávajú "kopať" :hehe: PS: posledný kus v Európe má ešte Varga za 1570 €.
Ale designovo krásny kus. Robili ju aj bez toho duralového rámu (kde je nápis Dominátor), niečo ako Evo, ale tá nebola taká "sexy".

_________________
člen SAFTA + WFTF
a strelec ktorý viac obdivuje "staviteľov FT tratí" ako ich víťazov


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 325 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 33  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 0 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.