Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 21 Sep 2024, 16:04

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 326 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 07 Sep 2011, 21:28 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
:drapeaublanc: Pardon, ospravedlnujem sa, len som chcel poukazat na to, ze v nasich dostupnych podmienkach sa tazko hlada miesto v lese s prevyseniami, ktore bohuzial okupuju polovnici, urbarnici a ochranari. Slovicko "plinking range" ale skutocne anglani pouzivaju ako vyraz pre nastrelovaciu strelnicu. S Robertom Farnworthom s ktorym som strielal (zakladatel www.shooting-the-breeze.com, sekretar English FTA, prezident Parkstone Gun Club, 3. miesto v pruzinovkach na MS) som sa o tom dlho zhovaral. Aj v anglicku dlho strielali na uplnych rovinkach s nakratko pokosenou travou, ale momentalne su trendom proste narocne trate akonahle sa jedna o medziklubove sutaze. Startovne sa u nich pohybuje od 30 libier, pricom 100 a viac clenne sutaze nie su vynimkou, za co sa da prenajat uz celkom zaujimavy teren... Bohuzial som si vedomy toho, ze u nas je tych 8eur maximum, pri najme za "dakujem pekne".
Caco, prepac, len som tu ironiu v predchadzajucom prispevku zle zabalil... (som na praskoch ;-) )

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2011, 21:40 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Igi O.K.
Vrátim sa ešte k MS.
Napriek výhradám na umiestnenie niekolkých sklopiek boli podla mňa trate super a jednoznačne preverili kvality každého strelca. Takže samotný pretek bol IMHO na "jednotku".
Strava je kapitola sama o sebe, škoda že nemáme momentky z tých našich (hlavne mojich) udivených výrazov v našich tvárach, keď nám napr. ďalší chod naložili do predtým použitých (rozumej od predošlého chodu zašpinených tanierov) a jeho kvantita zodpovedala asi jeden a pol polievkovej ližice.
Nejaké foto pre vašu lepšiu predstavu
Príloha:
DSCF8222.JPG
DSCF8222.JPG [ 417.21 KiB | Zobrazené 963 krát ]


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2011, 21:47 
Offline
expert
expert
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Dec 2010, 14:59
Príspevky: 952
Bydlisko: Praha
Zato mam momentku jedla - spenat, kukuricna kasa, len ten tenky platok sunky tam chyba, lebo jediny bol jedly.


Prílohy:
2011-09-01 21.04.20.jpg
2011-09-01 21.04.20.jpg [ 96.24 KiB | Zobrazené 956 krát ]

_________________
Steyr LG110FT + NS Diamond 10-50x60 + red dot
Walther CP88
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2011, 21:48 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 06 Sep 2010, 17:28
Príspevky: 656
Bydlisko: Levice
igi79 píše:
:drapeaublanc: Pardon, ospravedlnujem sa, len som chcel poukazat na to, ze v nasich dostupnych podmienkach sa tazko hlada miesto v lese s prevyseniami, ktore bohuzial okupuju polovnici, urbarnici a ochranari.......

To potom na stavbu trate treba vymedzit potrebny cas alebo ju stavat den vopred ,v nasom pripade by bola potom sutaz mozno az poobede kym by sa taka narocna trat postavila s patricnym mnozstvom ludi.
A este ked sa namakaju na trati si zaplatia startovne??????? :snif:
Suhlasim s Cacom kym sa podmienky nezlepsia,co by chcel asi kazdy.

_________________
HW100T,Hawke Sidewinder 30 8-32x56,Kozap č.21
Crosman 1377mod.
Crosman1 2240-PCP mod.24" long barrel,Tasco 3-9x40 AO
Crosman2 2240-PCP mod.20" long barrel,BSA Deerhunter 8-32x44
FT-HFT Klub Horáreň Nový Tekov
:.m: :.s: :.r: 2016 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2015 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2014 :winner:
:.m: :.s: :.r: 2012 :winner2:
:.m: :.s: :.r: 2011 :winner:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2011, 22:03 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 08 Mar 2011, 23:01
Príspevky: 1817
Bydlisko: Šamorín
...budem trosku OT, ale nada mi to...

Som tu novy, takto pred rokom som o vzduchovkach nic nevedel, ale aj napriek tomu musim skonstatovat nasledovne...
Skuste si pozriet kolky ludia strielali so vzduchovkami v minulosti (staci rok dozadu) a dnes. Dalej sa pozrite s cim sa strielalo pred rokom a teraz...niektori z nas neboli ochotny dat za vzduchovku 1000 eur a pozrite sa s cim teraz strielaju... Pozrime sa dalej...pred nedavnom nam stacilo zastrielat si na sutazi 2x rocne, teraz tu mame uz deviate kolo FT ligy - dovolim si povedat Majstrovstava Slovenska. Dalej... vlani boli na MS dvaja sutaziaci, ktori vobec nevedeli do coho idu (aspon z toho co som cital som to takto pochopil...) a reprezentovali a naberali skusenosti a snazili sa preniest kolko tollko do nasich ligovych sutazi (som rad, ze nasa liga sa riadi medzinarodnymi pravidlami). Teraz nasu republiku repezentovalo sedem!!! sutaziacich, ktori sa v startovnom poli vobec nestratili, dokonca jeden sa umiestnil v prvej stovke... Velmi pekne dakujem a som nesmierne rad (urcite nie som sam), ze sa naslo az sedem ludi ktori obetovali cas a urcite aj nemale peniaze aby nas reprezentovalo na MS. Je pravda, ze nase sutaze sa konaju prevazne na rovine, ale stavbou trate su urcite nie najlahsie (staci pozriet vysledkokove listiny kolko je tam nad 40 bodov...). Aj tu badat posun... napr.dakedy nam stacila aj strelnica v Stefanovej a dnes??? Hladaju sa nove lokality, kde to nebude len na rovine - luke, Horaren - Mochovce, Roznava, Skycov budu nove lokality kde si vyskusame nieco nove. Necakajme hned taky teren ako na MS, alebo Pilismarot, ale ideme dopredu... Ked sa opytate Anglicanov, alebo Madrov, urcite zacinali ako my... Field Target na Slovensku napreduje dovolim si tvrdit milovymi krokmi. Tento rok bol - je tiez rok novacikov (sam som)... ved si spocitajte kolko novych tvari pribudlo... Ja pozorujem a dovolim si tvrdit, ze sme o 100% dalej ako vlani. Drzim palce nasemu vedeniu a ludom ktori obetuju cas a urcite aj peniaze aby sa tento mlady sport na Slovensku dalej rozvijal...


Edit: vidim, ze debata sa medzitym rozvinula...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2011, 22:05 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Nov 2010, 13:25
Príspevky: 527
Bydlisko: Závod
chlapi - preto ked idem niekam na viacej dni, tak bez KLOBASKY sa ani nepohnem :D
sichr je sichr :taré1:

_________________
Slavia 634, AA S400, JSB HEAVY, EXACT
:amen: SCHMOUD_ek POWER SUPPORT SAFTA (Red&Blue LOCAL) :google:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2011, 22:07 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
igi79 píše:
Zato mam momentku jedla - spenat, kukuricna kasa, len ten tenky platok sunky tam chyba, lebo jediny bol jedly.


Vypadol mi net takže dodatočne ďalší obrázok.
Taký tenký plátok mäsa ste ešte určite nevideli :| 8| Bol som doslova v šoku :snif:


Prílohy:
4642DSC01906.JPG
4642DSC01906.JPG [ 51.5 KiB | Zobrazené 947 krát ]
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2011, 22:08 
Offline
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 20 Júl 2010, 00:03
Príspevky: 4246
Bydlisko: Trnava
Serpa, pod to sa kludne podpisem. Naprosty suhlas. :thumbup:
A vlastne aj pod tu klobasku. :D

_________________
https://irongoat.sk/


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2011, 22:10 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 22 Nov 2010, 13:25
Príspevky: 527
Bydlisko: Závod
serpa samozrejme suhlas :amen:
caco - neopustaj sa zase :langue2: na druhej strane, malo ta je?? :taré1: :taré1:

_________________
Slavia 634, AA S400, JSB HEAVY, EXACT
:amen: SCHMOUD_ek POWER SUPPORT SAFTA (Red&Blue LOCAL) :google:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Sep 2011, 22:17 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 22:57
Príspevky: 1470
Bydlisko: Modrý Kameň
Veľká škoda že sa nám nepodarilo zachytiť výraz tej Talianky čo nás obsluhovala keď videla ako si caco dávkuje syr. Síce nebol jediný, ale bol jediný ktorého pri tom videla - potom sa na nás radšej ani nepozerala. :)

Vyzerala asi takto: :|

Dosť sme sa nej bavili. :hehe:


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 326 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 33  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.