Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Sep 2024, 08:31

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 144 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 04 Okt 2010, 19:02 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
mna by zaujimalo bodove maximum trate.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 04 Okt 2010, 19:41 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Co sa tyka bodovania, tak sme strielali kazdy den 3 tratove linie. Spolu to bolo 25 stanovist a na kazdom stanovisti boli 2 ciele. Vzdialenosti boli od 8 m do 60 metrov. Kazdy den sme boli v inej farebnej skupine. Ja osobne som bol prvy den v cervenej, druhy den v bielej a treti den v zelenej skupine druzstiev. Tak boli riesene aj jednotlive stanovistia - cervene, biele a zelene. Ani jedno stanoviste si za celu sutaz nesiel 2 krat. Vzdy si mal ine stanoviste. Boli usporiadane vedla seba. Napr. Cervene c.2, vedla bolo biele c.2 a dalej zelene c.2. Potom nasledovali cervene c.3, biele c.3 a zelene c.3 atd...

Bodove maximum bolo kazdy den 50 bodov, cize spolu za 3 dni 150 bodov. Podla vysledkovej listiny sme dopadli (hlavne ja) velmi biedne, ale aj keby som bol posledny, tak ten zazitok z celych pretekov je pre mna obrovsky.
Strelci na prvych miestach boli naozaj fachmani a mali to uz rokmi natrenovane. Sam som mal v skupine anglicana, ktory sa tomu venuje uz roky a strielal v kancelarskom obleceni, bez akychkolvek doplnkov a specialnej vystroje velmi dobre, napriek tomu skoncil niekde v strede bodovacej listiny.

Inak , pripadali sme si ako "chudobna sestra z Vychodu" vzhladom k nasim moznostiam, vybaveniu a podpore, pripadne sponzoringu. Samozrejme sme sa nemohli ani len porovnavat s tymami, ktore mali zaplatenu cestu lietadlom, ubytovanie v 5 hviezdickovom hoteli a prenajate auta, pripadne dokonca zaplatene diety a reprezentacny prispevok. My sme si bohuzial platili takmer vsetko sami, (cest malym vynimkam) a tak som rad, ze sme sa vobec mohli takejto skvelej akcie zucastnit. :)

Lokalita bola nadherna, mohli by ste tam celu sezonu usporaduvat sutaze FT a HFT a nikdy by ste nemuseli stavat trate na tom istom mieste 2x. Nieco take by sa nam urcite zislo. :)

Ziskali sme mnozstvo kontaktov a vdaka nasim odznakom , ktore sa mimochodom rozchytali za par minut (100 kusov), sme spravili celkom slusnu reklamu pre nas. Tych par kusov, co sme si stihli odlozit, sme pouzili ako vymenny artikel medzi jednotlivymi krajinami, kde sa ako som si vsimol, uz tradicne vymienali odznaky medzi tymami. Dobre, ze sme si dali urobit tie tricka, siltovky a polokosele s narodnymi znakmi, hned nas lahsie identifikovali, ale to bolo samozrejme u vacsiny tymov. Boli aj taki, co mali cele chrbty olepene logami sponzorov, pripadne cele narodne tymi mali robene oblecenie na mieru dokonca s vlastnymi menami na siltovke, tricku a vetrovke. Celkom sme sa zblizili s Rusmi, samozrejme Madarmi, Litovcanmi a inymi "kolegami". Prijatie Madarmi bolo velmi srdecne a priatelske, radi sa nas ujali a pomohli s pripadnymi dotazmi a upresneniami.
Oficialna cast bola hovorena anglicky a madarsky.
V tymoch sme kecali rukami , nohami a medzinarodne - s kazdeho jazyka nieco. :) Ale vzdy sme sa dohovorili a celkom sme sa aj zabavili a nasmiali. Bolo to fajn, odporucam vsetkym. Najprv som mal pred tym velky respekt, ale trema casom opadla a bolo to ako na nasej sutazi.
Velmi prijemna atmosfera.

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 04 Okt 2010, 20:03 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Adrian ma predbehol :D
Takže asi tak. Jedným slovom perfektné.
Jediné negatívum je, že sme nedokončili debatu s prezidentom World Field Target Federation Johanom Jansenom ohladom našeho začlenenia sa do WFTF. Najväčšia sranda bola, že nie mi sme išli za ním, ale on nás odchytával na rôznych miestach aby sme "pokecali". Bohužial vzhladom k tomu že časový harmonogram súťaže nepustil, jednoducho sme nenašli spoločnú volnú chvýlku. Ale nevadí, doriešime to formou emailovej komunikácie.
Dôležité je to že WFTF už teraz vie že existujeme :D


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 04 Okt 2010, 20:28 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
to Adrian: prosím Ťa, nascanuj ten Taliansky pamflet a umiestni ho tutok-som naň zvedavý.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 04 Okt 2010, 21:42 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Ma ho Tomas.

Ale je to ten isty letak, ako na tejto stranke: http://www.field-target.eu/

Je to forum, rozklikni si temu FIELD TARGET WORLDS 2011 - WFTF.

Alebo vlastne, ja to ulozim a dam sem ako prilohu, je to ten isty prospekt, co nam dali priamo Taliani. :)


Prílohy:
FT_2011_Italia.jpg
FT_2011_Italia.jpg [ 633.51 KiB | Zobrazené 1008 krát ]

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk
Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 04 Okt 2010, 21:53 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
super, hned na severe Talianska v Dolomitoch... cela cesta po rakuskej dialnici...


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 04 Okt 2010, 22:38 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
však práve preto ma to zaujímalo a je to tak ako som predpokladal-severné taliansko, .....môže byť, idem. :twisted:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Okt 2010, 08:17 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Potom k tej akcii zalozime nove vlakno. :)

Ale dovtedy este musim poriesit optiku a vela, vela trenovat. :mrgreen:

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Okt 2010, 08:32 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 13:39
Príspevky: 717
Bydlisko: Mladá Boleslav
Takze na MS sa strielalo od 8 do 60m? :) to by som asi zahrnul tiez do treningu

_________________
:arrow: zbraň: Air-Arms Pro-Sport 15,0 J :arrow: optika: Bushnell Elite 3200T 5-15x40
:arrow: strelivo: Diabolo JSB Heavy cal. 4.5 :arrow:montáž: KOZAP model 23 - CZ 452


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 05 Okt 2010, 11:51 
Rozprávalo sa tam aj o 40-50 mm-ových killzónach! Menili sa pravidlá? V predošlých pravidlách boli najväčššie 63 mm, vraciame sa k tomu?


Hore
  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 144 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.