Slovak Airgun Field Target Association

Diskusné fórum SAFTA a priateľov vzduchových zbraní
www.ft-hft.sk www.sportovastrelba.sk
Aktuálny čas je 29 Sep 2024, 12:27

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 144 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Ďalší
Autor Správa
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 12:28 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
v prvom rade je vzdy strelec, ten musi namierit a zmacknut spust, az potom hardware


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 13:36 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
A v druhom rade je náročnosť trate.
Každý strelec snažiaci uspieť na súťažiach postupne prechádza na hardware vyššej kvality z dôvodu "zaručeného" počtu takmer identických rán v priebehu celej súťaže. Prečo je to dôležité? Príklad MS v Maďarsku. Asi 60% sklopiek bolo vo vzdialenosti 40m až 50m! Ak ti pri výstrele na tak vzdialenú sklopku poklesne rýchlosť o povedzme 5-6-7 m/s na 50m je to pokles o cca 1 cm. Neni to vela ak zoberieme že killzóna má 4 cm. Lenže vela ludí zabúda na tras rúk a na vietor atď. Presne pri výstrele sa ti pohne ruka a kríž sa ti posunie na spodný okraj killzóny + akurát nekonzistentný výstrel teda pokles rýchlosti a pokles bodu dopadu o ten 1 mizerný cm = minutá kilzóna a to je 0 bodov.
Pri výstrele ktorý má pokaždé takmer rovnakú rýchlosť proste trafíš spodok kilzóny a sklopka padá = 1 bod a to je možno medaila :fleur1:
Pri "lacnejšom" hardware (zase je otázka čo je to lacnejší hw) asi žiadny výrobca nezaručí x takmer identických výstrelov.
Ale na druhej strane by som sa neodvážil tvrdiť že tou lacnejšou puškou sa nedá vyhrať súťaž (vrátane MS)
P.S. Do budúcna sa predpokladá na MS minimálne rovnaká náročnosť tratí ako v Maďarsku. A skúste si streliť v klaku na sklopku s dierou 15mm cca 7,5-8m vzdialenou ale cca 5m vysoko prípadne naopak nízko pod vami ale pre zmenu v stoji (väčšina strelcov vyzerala asi takto :faché1: )


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 20:04 
Offline
Sponzor webu
Sponzor webu
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 23 Jún 2010, 16:08
Príspevky: 2984
Bydlisko: Gemerská Poloma (okr.Rožňava)
Tiez treba klast velky doraz na vyber kvalitnej optiky a prislusenstva k nej. (napriklad koleso paralaxy, mam osobnu skusenost :) ).
Podla tej statistickej tabulky je to jasne vidiet, ake znacky a modely sa umiestnuju na spicke.

Zial, ceny su u niektorych modelov "astronomicke" :pleur3:

_________________
Obrázok

ŠSK Gemerská Poloma: http://www.ssk-gemerskapoloma.sk
Športová streľba: http://www.sportovastrelba.sk


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 21:42 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
no. pytal som sa aj preto: ako ste si vsimli parkrat som pouzil v mojich prispevkoch sice aj slová "virtuálna strelba" viete v akej navaznosti.
a aj slová "vymierajuci druh". tiež viete co tym myslím.

samozrejme ak sa neudeje zarak tak PCP u mna prichadza do uvahy tak o 3 roky.
no len teda sondujem kde zacat. ci tak ako u pružinoviek som zacal s Hatsanom na necelu sezonu a doslo mi to co mi-nám radili ze je to zbytocné ak to clovek-strelec myslí len trochu vážne potrebuje inú flintu.
tak reku aj tu je to tak. aby som neminal najprv na "lacnú" 350€ ked po polroku bude treba 1500€.


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 22:25 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:03
Príspevky: 1195
Bydlisko: Dolný Kubín
podržím Ti HW ?? :pausecaffé:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 22:40 
Offline
junior
junior
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 20:40
Príspevky: 86
Bydlisko: Zvolen
Ivan ty zradca! :aille:
o tri roky už nechceš byť chlap? :rougefaché:

_________________
Minulosť:AAProSport.177+MTC Viper 10x44IRS :-(


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 22:53 
Offline
veterán
veterán
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 08:45
Príspevky: 564
Bydlisko: Púchov
Myslím že Ivco-Ivan iba konečne pochopil že s pružinou to ďaleko nedotiahne... :mdr1:

_________________
FX Crown Continuum .25
Vortex Diamondback Tactical 6-24x50


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 22:55 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe

Registrovaný: 02 Júl 2010, 13:15
Príspevky: 2885
Ivco máš obrovskú výhodu pretože máš tri roky čas na rozhodnutie :happy1:
Za tie tri roky získaš tolko informácií a prejde ti rukami tolko rôznych PCP-čiek že tvoje rozhodnutie bude určite dobré :super:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 06 Nov 2010, 23:51 
Offline
vo výslužbe
vo výslužbe
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 03 Júl 2010, 00:46
Príspevky: 2499
Bydlisko: Zvolen
Robo: dotiahnut by sa to dalo ved na MS bolo len 12 pruzin tam by bola skvor sanca na nejake teple miestečko. ajked prvy v pruzinovkach bol celkovo okolo 30 miesta co je dost slusny vykon. skvor je to tak ze ozaj vramci slovenska sa medzi sebou natahujeme 3-4 strelci a je to asi ozaj menej zaujimave.

Ferin: nedrž. HW sa nejak neumiestnilo. nechcem. nepisem to preto ze by som isiel na nejake MS ale preto ze som to len pouzil na orientaciu ze s akymi flintami dobry strelci kolko nastierlali.

Caco: vybrate by aj bolo len penazi neni.

Igor: vyrataj: 3 roky kazdy pracovny den prelozim v robote 6ton materialu. takze po takom case sa mozno ani sam nevyčúram. a nie este aby som vladal natiahnut prosporta.

sakra zabudol som davat smajlikov do textu. tak ich dam sem a pozaradujte si ich: :D :shock: :mrgreen: :( :frime1: :fesse:


Hore
 Profil  
 
PoslaťNapísal: 07 Nov 2010, 03:16 
Offline
profesionál
profesionál
Obrázok užívateľa

Registrovaný: 02 Júl 2010, 14:56
Príspevky: 733
Bydlisko: Trnava
ja si skor myslim, ze Ivca tiahne do PCP vecsia konkurencia... dal jasne najavo ze je sutazivy typ a tak by ho to viac motivovalo :D
inak, HW sa neumiestnilo iba preto, ze mne to kamarat znemoznil svojou svatbou, inak by som im vsetkym ako inak natrhol prdele ;) mne totiz co je nejako cudne viac padaju ciele za hranicou 35m ako tie blizsie :D


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 144 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Slovenský preklad: phpbb3.sk | phpbb.sk.